Об'єднання заходу і сходу під ВРУ не відбулося, - Кость Бондаренко

Четвер 19 червня 2014 12:20

Представники південного сходу готові були розпочати діалог, але політики не захотіли слухати. Так політолог Кость Бондаренко прокоментував недавній інцидент, який нещодавно стався під стінами Верховної Ради під час мітингу біженців з Донбасу і активістів "Дороги життя".

"17 червня вперше після лютневих подій представники сходу вийшли до стін Верховної Ради в надії бути почутими. Однак депутати в більшості своїй відмовилися їх слухати", - сказав він.

Політолог нагадав, що у вівторок під Верховною Радою повинно було відбутися символічне об'єднання сходу і заходу, до чого й шло, поки не прийшли провокатори. За його словами, ця ситуація аналогічна зриву сепаратистом Денисом Пушилиным перемир'я, оголошеного Президентом Петром Порошенком.

Кость Бондаренко підкреслив, що ініціатива Наталії Королевської "Дорога життя" - великий крок на шляху до об'єднання країни. За його словами, він дає можливість іншим політичним силам, особливо тим, які претендують на голоси виборців південного сходу, вже зараз почати активізацію електорату південного сходу, виводячи регіон зі стану політичного заціпеніння і повертаючи його в активну форму.

"Саме активізація політичних сил, повторне включення Донецька і Луганська в загальноукраїнські процеси не тільки відновить баланс сил всередині України, але й допоможе подолати сепаратистські тенденції в регіоні", - вважає політолог.

На його думку, завдання політиків - почути людей з Донбасу і прислухатися до них, оскільки, на жаль, голос сходу в останні кілька місяців не було чути - політики намагалися прислухатися виключно до Майдану. "Королевська - одна з небагатьох, хто сьогодні сприймається південним сходом. Вона проводить чимало часу в цій частині країни", - сказав він.

Бондаренко нагадав, що Королевська вже кілька місяців реалізує цікавий проект "Дорога життя", адресований в першу чергу жителям сходу України. "Останнім часом часто говорилося про те, що схід України розбалансований та знаходиться у стані політичного шоку. Зрозуміло, що тут люди повірять лише тим політикам, які зможуть продемонструвати реальну роботу", - підкреслив він.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся