Обама закликав конгрес вирішити бюджетне питання

НовиниЕкономіка    28.12.2012 - 09:58

Перший післясвятковий день американського конгресу не виправдав очікувань інвесторів. Хороших новин з питання "фіскального обриву" так і не надійшло. У ситуацію втрутився Барак Обама. Він звернувся до республіканців з пропозицією, яка дозволить вирішити питання про запобігання бюджетному секвестру до нового року. Про це повідомив сенатор-республіканець Скотт Браун. Правда ні він сам, ні Білий дім не уточнили деталі президентського плану, передає "Росія 24".

Тим часом лідер демократичної більшості в сенаті - Гарі Рід - застерігає, що суперечка по бюджету США, ймовірно, не буде вирішена до кінця року. Політики з обох партій відмовляються йти на поступки.

"Проблема не виникла вчора. Вона продовжується вже впродовж багатьох років. Багаті американці, які заробляють багато грошей, вони не проти підвищення податків. Єдині люди в Америці, які вважають, що податки підвищувати не можна - це республіканці, які працюють в цій будівлі. Таким чином, спікерові і лідерові республіканців потрібно просто прийти до Президента і сказати: у нас для вас пропозиція. Двері президента завжди відкриті, і моя теж", - сказав Рід.

Лідер більшості в сенаті також сказав, що в палаті представників панує диктатура спікера, і звинуватив Бонера в тому, що він так і не провів голосування по схваленому сенаторами законопроекту, направленому на недопущення "фінансового обриву".

Окрім цього, над Сполученими Штатами нависнула і інша проблема - стеля держборгу. Напередодні на сполох забив міністр фінансів США Тімоті Гайтнер. Він повідомив, що вже в понеділок, 31 грудня, ліміт запозичень буде досягнутий. Правда пообіцяв зробити заходи, які дозволять відстрочити цей момент на декілька місяців.

Читайте також: Барак Обама і конгрес США проведуть новий раунд переговорів по запобіганню "фіскальному обриву"

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top