Обама пообіцяв відправити людей на Марс до 2030-х років

Фото: президент США Барак Обама
Фото: президент США Барак Обама

В рамках державно-приватного партнерства ведеться розробка технологій, які допомагають людині вижити у ворожому середовищі

Президент Сполучених Штатів Америки Барак Обама пообіцяв відправити людей на Марс до 2030-х років. Про це він написав у своїй колонці на CNN.

За словами Обами, США працюють з приватними компаніями, щоб "створити умови для підтримки і транспортування астронавтів на тривалі місії в космосі".

"Ми поставили перед собою чітку мету, життєво важливу для наступної глави космічної історії Америки: відправити людей на Марс до 2030-х років і безпечно повернути їх назад з кінцевою метою - одного разу залишитися там на тривалий час", - йдеться в матеріалі Обами.

Він заявив, що протягом наступних двох років вперше відправлять астронавтів на Міжнародну космічну станцію приватні компанії.

Обама зазначив, що на початку свого президентства його адміністрація виділила гроші для вивчення космосу, а сам президент відправився в Космічний центр у Кентуккі для зміцнення космічної програми США.

Зараз в рамках програми державно-приватного партнерства ведеться розробка технологій, які допомагають людині вижити у ворожому середовищі.

Крім цього, президент США підкреслив, що минулого року NASA знайшла сліди води на Марсі і ознаки присутності льоду на Юпітері.

"Всього п'ять років тому американські компанії були відрізані від світового ринку комерційних запусків. Сьогодні, завдяки роботі чоловіків і жінок з NASA, їм належить більше третини цього ринку. Більше тисячі компаній, майже у всіх 50 штатах, працюють над проектами по комерційним запускам у космос", - додав Обама.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що американські вчені побудують телескоп для пошуку планет земного типу.