ru ua

Обама може накласти вето на постачання зброї в Україну

Обама може накласти вето на постачання зброї в Україну Фото: Барак Обама

Сенат зараз працює над своєю версією оборонного бюджету

Палата Представників США схвалила законопроект про оборонний бюджет США на новий фінансовий рік, який передбачає фінансування поставок летального зброї Україні. За основний фінансовий документ Пентагону на суму 612 мільярдів доларів в п'ятницю 15 травня проголосували 269 конгресменів (в основному республіканці), проти цього бюджету виступив 151 законодавець (в основному демократи), передає Голос Америки.

Законодавці передбачають виділення на так званий військовий фонд на 38 мільярдів доларів більше, ніж пропонує Білий дім. Крім того, 200 мільйонів доларів передбачається на допомогу Україні, у тому числі у вигляді летального зброї. Барак Обама виступає проти цього.

Адміністрація президента США вже повідомила про намір накласти вето на цей законопроект, коли він потрапить на підпис главі держави.

Сенат зараз паралельно працює над своєю версією оборонного бюджету, яка дуже схожа на законопроект Палати представників, і також становить 612 мільярдів доларів.

Нагадаємо, раніше Палата представників Конгресу США схвалила рішення надати 200 млн дол. на постачання зброї і навчання армії України.

1 травня це рішення схвалив комітет з питань збройних сил Конгресу США. Президент Барак Обама досі не прийняв рішення про надання зброї Україні, незважаючи на вимоги представників обох провідних партій США зважитися на такий крок.