Новий вірус у "ВКонтакте" списує гроші власників пристроїв з Android

Вівторок 10 березня 2015 16:23

Через соціальну мережу "ВКонтакте" поширюється новий троянський вірус Podec, метою якого є крадіжка грошей у власників пристроїв на платформі Android. Про це повідомила "Лабораторія Касперського", передає РБК.

Новий вірус відзначається функціональністю: він може відправляти повідомлення на короткі номери, при цьому коректно відповідаючи на запити підтвердження оплати послуги, а також здатний підписувати власника гаджета на платні сервіси.

При цьому новий вірус обходить механізм САРТСНА, який покликаний відрізняти реального користувача від бота. Вірус також обходить комп'ютерний тест на визначення, чи користувач є ботом, за допомогою сервісу по розпізнаванню тексту на зображеннях Antigate.com.

Podec поширюється через спеціально створені в "ВКонтакте" групи, в яких користувачам Android пропонується завантажити зламані версії популярних програм. Разом з додатком користувачі отримують і інсталяційний пакет троянця. Після запуску Podec запитує права адміністратора, щоб користувач або захисне ЗА не змогли видалити програму. Після отримання прав вірус може почати DDoS-атаку або підписати користувача на платні сервіси.

Нагадаємо, в грудні 2014 р. в українському і російському сегментах Facebook з'явився новий вірус.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся