ua ru

Новий трактор ХТЗ Ярославського презентували на Agroexpo-2018

Новий трактор ХТЗ Ярославського презентували на Agroexpo-2018 Фото: новий трактор ХТЗ (прес-служба заводу)

На виставці показали аграріям новий трактор від ХТЗ Ярославського

У Кропивницькому відкрилася найбільша в Україні міжнародна агропромислова виставка Agroexpo-2018. У нинішньому році експозицію сільськогосподарської техніки відомих світових брендів прикрасили сучасні технологічні новинки Харківського тракторного заводу (ХТЗ), повідомляє прес-служба підприємства.

Власник групи компаній DCH, до складу якої входить ХТЗ, прийняв рішення представити підприємство останньою розробкою, виготовленою відповідно до переваг споживачів.

Серійна модель трактора ХТЗ-248К.20 являє собою модернізовану версію найбільш популярного й затребуваного в аграрному секторі колісного трактора Т–150К. Конструктори заводу модифікували моторно-силову установку, гідравлічну і навісну системи, що дозволяє використовувати машину в зв'язці з провідними вітчизняними та іноземними сільськогосподарськими знаряддями.

Новий двигун, встановлений на серійну машину від ХТЗ – це шестициліндровий, економічний турбодизель об'ємом 6,7 літрів з системою уприскування Common Rail, що розвиває потужність в 240 к. с.

Крім того, ХТЗ порадував аграріїв модернізованою системою очищення масла в КПП – встановлено новий фільтр із збільшеним терміном служби (з 250 до 500 мтч), в доступне місце винесені перепускний клапан і заправна олійна горловина. Також спеціально розроблений ергономічний дизайн у поєднанні з новою облицюванням дозволяє збільшити робочу зону видимості оператора, а також спростити доступ до основних вузлів трактора.

Технологічні нововведення підвищили надійність, маневреність і можливості ХТЗ-248К.20, зберігши при цьому низьку вартість використання та обслуговування трактора.

Крім того, Харківський тракторний завод представить до уваги відвідувачів Agroexpo-2018 модернізований гусеничний трактор ХТЗ-181.20 (який отримав оновлене облицювання, нову гідравлічну систему на 130 літрів і шестикаткову торсіонно-балансирну підвіску), а також колісний трактор ХТЗ-243К.20 зі спареними колесами. Обидва трактора 27 вересня продемонструють свої можливості при роботі в полі спільно з сільгоспзнаряддями.

Як відомо, 19 липня 2018 року власник групи компаній DCH зробив заяву про подальші інвестиції в розвиток ХТЗ. За його словами, на даний момент, підприємство вже освоїло 40 млн грн на модернізацію обладнання. За підсумками 2017 року ХТЗ випустив 794 одиниці нової техніки, отримавши прибуток у розмірі 48,8 млн грн (проти збитку в 667 млн грн у 2016 році).

Загальний обсяг інвестицій в ХТЗ, згідно з дворічною програмою розвитку, складе 230 млн грн. Реалізація програми, за словами Ярославського, дозволить підприємству прискорити процес повернення на традиційні для себе ринки після тривалого простою при минулому власника.

"Рік Харківський тракторний завод простояв. Природно, святе місце порожнім не буває. На ринках підприємство замінили конкуренти. Нам сьогодні доводиться по міліметру ці ринки відвойовувати", - зазначив бізнесмен.

Найбільше машинобудівне підприємство, що веде свою історію з 1930 року, було придбано Олександром Ярославським в 2016 році. На той момент завод перебував у стані затяжної кризи, проте, завдяки активності та інвестиціям харківського бізнесмена, підприємство змогло відновити роботу.