ua en ru

Новий етап у відносинах: Британія і Австралія домовилися про вільну торгівлю

Новий етап у відносинах: Британія і Австралія домовилися про вільну торгівлю Фото: прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон (wikipedia.org)

Велика Британія і Австралія оголосили у вівторок, 15 червня, про угоду про вільну торгівлю. За очікуваннями Лондона, угода усуне тарифи на всі британські товари і збільшить робочі місця і бізнес по всій країні.

Про це повідомляє агентство Reuters.

"Сьогоднішній день знаменує собою новий світанок у відносинах Великої Британії з Австралією, заснованих на нашій спільній історії і спільних цінностях", - йдеться в заяві прем'єр-міністра Британії Бориса Джонсона.

Велика Британія заявила, що погодила обмеження на безмитний імпорт сільськогосподарської продукції з Австралії на 15 років з метою захисту фермерів - гостре політичне питання у Великобританії перед угодою.

Крім того, автомобілі, шотландський віскі та кондитерські вироби будуть коштувати дешевше в Австралії завдяки угоді.

За даними уряду, основні елементи угоди були узгоджені Джонсоном і його австралійським колегою Скоттом Моррісоном на зустрічі на Даунінг-стріт пізно ввечері в понеділок, а остаточна принципова угода повинна бути досягнута в найближчі дні.