Новим представником України в МВФ може стати Олександр Петрик, - джерело

Середа 10 квітня 2013 08:54

Україна вирішила змінити свого представника у Міжнародному валютному фонді. Наступного тижня на зміну Юрію Якушев може прийти нинішній директор генерального економічного департаменту НБУ Олександр Петрик. Про це пише "Комерсант-Україна" з посиланням на джерела в Нацбанку і Міжнародному валютному фонді (МВФ).

"Будь-яка організація періодично повинна змінювати свого представника, зараз це зробили і ми", - відзначило джерело в Кабміні.

На місце Юрія Якушев, який представляв Україну у фонді з 1996 р, буде призначений директор генерального економічного департаменту НБУ Олександр Петрик.

Сам Петрик відмовився підтвердити інформацію. "Зараз я працюю в НБУ, - заявив він. - Питання будь-якої ротації вирішує керівництво".

Втім, цілий ряд джерел в НБУ стверджує, що він уже "сидить на валізах". "Питання вирішено. Всі знають, що 18 числа він виїжджає до Вашингтона, - заявив виданню високопоставлений чиновник. - Він пройшов співбесіду, саме його кандидатуру вибрав директор голландського представництва фонду".

За словами джерела, другою кандидатурою, яку замість себе пропонував Юрій Якуша, був начальник управління програм міжнародних фінансових організацій Укрексімбанку Сергій Худіяш.

У структурі МВФ представник України разом із двома колегами лобіює не тільки інтереси своєї країни, а й Вірменії, Бельгії, Боснії і Герцеговини, Болгарії, Хорватії, Кіпру, Грузії, Ізраїлю, Люксембургу, Македонії, Молдови, Чорногорії, Нідерландів, Румунії. Фінансисти вважають, що новий лобіст зможе аргументовано доводити необхідність позитивного рішення фонду щодо нашої країни.

Як раз сьогодні закінчується двотижнева місія МВФ в Україні, і за її результатами фонд ухвалюватиме рішення про відкриття нової кредитної лінії в обсязі SDR 10 млрд (близько 15 млрд дол.). Наскільки успішними виявляться доводи Петрика, стане зрозуміло вже найближчими місяцями.

 

 

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся