ru ua

Нову ракету NASA відправлять на випробувальний політ без космонавтів в 2019 році

Нову ракету NASA відправлять на випробувальний політ без космонавтів в 2019 році Фото: NASA

Політ відклали через технічні проблеми у космічному агентстві

Нова ракета Space Launch System американського космічного агентства NASA буде запущена у випробувальний політ без космонавтів, запуск відкладається до 2019 року. Про це повідомляє AP.

За словами виконуючого обов'язки адміністратора NASA Роберта Лайтфута, в лютому 2017 року на прохання Білого дому агентство приступило до вивчення можливості розміщення екіпажу в першому польоті. NASA після перегляду витрат і ризиків вирішило не приймати його. Білий дім також взяв участь у рішенні.

Так, Space Launch System розроблялася для відправки астронавтів на Марс. Перший запуск мав відбутися у 2018 році, однак запуск був перенесений на 2019 у зв'язку з технічними причинами.

При повторному запуску ракети, на ній вже будуть знаходитися астронавти. Другий запуск запланований на 2021 рік, однак може статися і пізніше через нинішні затримки.

Раніше на цьому тижні в NASA повідомили, що частина випробувального обладнання була пошкоджена під час інциденту на виробництві в Новому Орлеані 3 травня 2017 року.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що засновник SpaceX і Tesla Motors Ілон Маск планує відправити в космос в 2019 році перший з своїх 4425 супутників для забезпечення високошвидкісного інтернету на Землі.