Новини України за 18 липня: попередні результати виборів і зниження безробіття

НовиниПолітика    19.07.2016 - 00:01
Фото: ЦВК продовжує підрахунок голосів
Фото: ЦВК продовжує підрахунок голосів

Найголовніше за понеділок

Новини України та світу за 18 липня: ЦВК опрацювала 85,55% протоколів на довиборах у Верховну Раду народних депутатів в 7 округах, рівень безробіття в Україні у червні знизився, за пропуски засідань ВРУ з зарплат нардепів вирахували 1,5 млн гривень, у Казахстані відбулася стрілянина, а в Туреччині знову було введено надзвичайний стан.

Попередні результати довиборів у Раду

Головне новиною України став підрахунок голосів на чергових виборах в країні. Так, ЦВК опрацювала 85,55% протоколів на довиборах до верховної Ради в 7 округах. Згідно з даними, вже визначені лідери голосування. Так, за результатами обробки 100% в окрузі №27 (Дніпро) протоколів перемогла Тетяна Ричкова, за яку віддали свої голоси 44,57%. В окрузі №85 (Калуш, Івано-Франківська область) обробили 96,38% протоколів, де претендентами на перемогу є Віктор Шевченко ("Укроп", 21,27% голосів) та Сергій Насалик (БПП, 19,28%). В окрузі №206 (Чернігів) опрацьовано 98,85% протоколів, лідирує Максим Микитась з результатом 31,46%. В окрузі №151 (Полтавська область) по обробці 86,57% протоколів лідирує Руслан Богдан ("Батьківщина", 22,25%). В окрузі №114 (Луганська область) за результатами обробки 18,04% лідирує Сергій Шахов ("Наш край", 42,32%). У 23 окрузі (Волинська область) опрацьовано 96,15% протоколів, лідирує Ірина Констанкевич ("УКРОП", 57,24%). А на 183 окрузі в Херсонській області після обробки 91,58% протоколів більшість отримує Юрій Одарченко ("Батьківщина", 25,13%).

Фото: триває підрахунок голосів під час довиборів у парламент

Зниження рівня безробіття

Згідно з даними Держстату, в червні в Україні рівень безробіття порівняно з попереднім місяцем знизився і склав 1,5%. Відзначається, що в травні цього року в Державній службі зайнятості було зареєстровано 416,4 тис. безробітних, а в червні - 388,9 тис. Таким чином, кількість безробітних зменшилася на 27,5 тис. осіб. Разом з тим, повідомляється, що 314,2 тис. осіб з числа зареєстрованих безробітних отримували допомогу по безробіттю. Середній розмір допомоги на одного зареєстрованого у службі зайнятості у червні склав 1 тис. 547 гривень, що на 49 гривень більше, ніж у травні.

Фото: у червні в Держслужбі зайнятості зареєстровано 388,9 тис. безробітних

Штрафи нардепів

Андрій Парубій розповів про те, що за пропуски засідань Верховної Ради з зарплат нардепів вирахували 1,5 млн гривень. Спікер підкреслив, що "це тільки за ті кілька місяців, про які ми сьогодні говоримо", тобто з моменту введення в дію розпорядження про вирахування з зарплат нардепів-прогульників штрафів за невідвідування засідань. Також він зазначив, що за останні півтора місяці, з тих пір як зросла громадський тиск на народних депутатів, ефективність роботи парламенту підвищилася. Це внесло певний позитив в новини України.

Фото: в останні півтора місяця ефективність роботи Ради підвищилася

Стрілянина в Казахстані

Стрільба в Алмати (Казахстан) відбулася вчора вранці, 18 липня. Повідомляється, що невідомі відкрили стрілянину недалеко від будівлі РУВС. Як повідомляють очевидці, в результаті цього загинули двоє поліцейських і один цивільний. Також, в Алмати був оголошений режим контртерористичної операції, а жителів міста закликали не залишати вдома та уникати місць масового скупчення людей. Пізніше стало відомо про те, що в результаті події загинуло 6 осіб, а 8 були поранені. Обидва злочинця було затримано, а президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв назвав стрілянину в Алмати терактом.

Фото: серед загиблих також і один підозрюваний у перестрілці

Наслідки спроби перевороту в Туреччині

Учора у Туреччині знову було введено надзвичайний стан. Повідомлялося про те, що в місто були перекинуті додатково 1,8 тис. співробітників спецназу поліції, а главі поліції дано вказівку збивати вертольоти, які піднялися в повітря без відповідного дозволу. Також відзначимо, що в Євросоюзі прокоментували можливе повернення смертної кари в Туреччині. Зокрема, представник ЄС із зовнішньої політики і безпеки Федеріка Могерини заявила про те, що "жодна країна не може стати членом ЄС, якщо вона вводить смертну кару". Крім того, прем'єр Туреччини Біналі Йилдирим пригрозив переглядом відносин з США в тому випадку, якщо відмовлять в екстрадиції проповідника Фетхуллаха Гюлена, якого в Анкарі вважають винним у спробі військового перевороту. У свою чергу, держсекретар сша Джон Керрі заявив, що Туреччина повинна надати реальні докази причетності Гюлена до путчу.

Фото: у Стамбул перекинуті додатково 1,8 тис. співробітників спецназу

Читайте також: авторські матеріали про довибори в Раду, а також про те, хто і чому бореться за квоти в НБУ.

On Top