Новини України 15 серпня: загроза настання РФ і конфлікт ГПУ і НАБУ

НовиниПолітика    16.08.2016 - 00:01
Фото: Ситник заявив, що між ГПУ і НАБУ немає війни
Фото: Ситник заявив, що між ГПУ і НАБУ немає війни

Найголовніше за понеділок

Новини України та світу за 15 серпня: українська розвідка не виключає загрозу відкритого настання РФ, НАБУ порушило справу за фактом незаконних дій співробітників ГПУ, Сергій Лавров вважає розрив дипломатичних відносин з Україною "крайнім заходом", в Україні офіційно розпочала роботу система е-декларування, а ВВП України в II кварталі виріс на 1,3%.

Загроза настання РФ про розвідки

Вадим Скібіцький заявив про те, що розвідка не виключає загрозу відкритого настання РФ. Так, за його словами, здійснюються всі заходи для того, щоб своєчасно виявити переміщення і можливу підготовку до широкомасштабних дій РФ". Також Скібіцький зазначив, що на даний момент ситуація залишається складною. Зокрема, він розповів, що "на півночі Криму зосереджена потужна угруповання, яка здійснює як перекриття кримського півострова, окупованій території, так і в разі посилення здатне проводити більш широкомасштабні дії".

Конфлікт ГПУ і НАБУ

НАБУ відкрила провадження за фактом незаконних дій співробітників ГПУ щодо детективів. Так, за словами голови Антикорупційного бюро Артема Ситника, ця інформація оприлюднена з метою "припинити спекуляції про міжвідомчу війну між ГПУ і НАБУ і провести об'єктивне розслідування обставин цього інциденту". У той же час, Ситник заявив, що війни між ГПУ і НАБУ немає, а між ним особисто і генеральним прокурором Юрієм Луценко також немає конфлікту. У той же час він додав, що деякі співробітники ГПУ "перевищуючи свої повноваження, використовуючи ресурс Генеральної прокуратури та Національної поліції, намагалися перешкодити слідчим негласним дій НАБУ".

Лавров вважає розрив дипломатичних відносин з Україною "крайнім заходом"

В РФ, схоже, передумали розривати дипломатичні стосунки з Україною. Після зустрічі з Штайнмайером, глава російського Мзс Сергій Лавров заявив про те, що не вважає це необхідним. Зокрема, він зазначив, що розрив дипломатичних відносин з Україною є "крайнім заходом", і, на його думку, в нинішній ситуації в цьому ніхто не зацікавлений.

В Україні офіційно розпочала роботу система е-декларування

Система е-декларування все-таки запустилася, проте задоволені цим фактом, мабуть, тільки в НАПК. Так, Transparency International Україна вважає запуск електронного декларування зірваним, а винен в цьому Петро Порошенко. Зокрема, представники організації стверджують, що відсутність сертифікації дозволить корумпованим чиновникам уникнути кримінальної відповідальності. Такої ж думки дотримується і віце-прем'єр Іванна Климпуш-Цинцадзе. Володимир Гройсман, у свою чергу, ініціював перевірку запуску електронного декларування. А в АПУ звинуватили у всьому розробників, які "зробили діряву програму".

ВВП виріс

Держстат повідомив про те, що ВВП України в II кварталі 2016 року порівняно з відповідним періодом 2015 року виріс на 1,3%. У порівнянні з попереднім кварталом виріс всього на 0,6%, проте все-таки виріс. Зазначимо, що Національний банк України налаштований дуже позитивно, і прогнозує зростання ВВП в 2016 році на рівні 1,1%, у 2017 очікує зростання 3%, а в 2018 - 4%.

Читайте також: авторські матеріали про те, що "Укртелеком" продає будівлі, щоб розплатитися з боргами, про те, що у російських авіакомпаній падає інтерес до польотів в Крим.

On Top