ru ua

Новини України за 13 вересня: збільшення оборонного бюджету і демобілізація 6-ї хвилі

Новини України за 13 вересня: збільшення оборонного бюджету і демобілізація 6-ї хвилі Фото: Петро Порошенко

Найголовніше за вівторок

Новини України та світу за 13 вересня: у 2017 на оборонний сектор планується виділити 129 млрд гривень, у Генштабі прогнозують демобілізацію 6-ї хвилі мобілізованих у вересні-жовтні, САП розглядає причетність 10 нардепів до корупційних схем, Володимир Гройсман звинуватив силові структури у "кришуванні" контрабанди на митниці, а Україна може призупинити участь в ПАРЄ у разі визнання виборів у Криму

129 млрд гривень на оборону в 2017

Витрати на безпеку в Україні з кожним роком все вище. Петро Порошенко планує провести засідання РНБО, на якому буде розглянуто оборонний бюджет на 2017 рік. За його словами, на це планується виділити 129 млрд гривень.

Демобілізація 6-ї хвилі

В Генштабі заявили про те, що демобілізація 6-ї хвилі прогнозується на вересень-жовтень. Військовослужбовці, мобілізовані ще в серпні 2015 року, зможуть відправиться додому. Правда є одне "але". Демобілізація в ці терміни відбудеться в тому випадку, "якщо не буде погіршення воєнно-стратегічної обстановки". Наголошується, що зараз Генштаб займається підготовкою плану демобілізації. Також повідомляється, що цей процес буде проходити поступово, щоб не допустити зниження боєготовності підрозділів. Крім того, всі звільнені в запас будуть автоматично зараховані в оперативний резерв першої черги. Це означає, що в разі оголошення чергової мобілізації, ці люди знову потраплять у ЗСУ в першу чергу.

САП збирає інформацію про нардепів-корупціонерів

Назар Холодницький розповів про те, що САП перевіряє причетність десяти нардепів в корупційним схемам. Ці парламентарії належать до різних фракцій, є серед них і позафракційні. Проте, щоб не порушувати таємницю слідства, Холодницький не уточнив, чи є серед них представники БПП.

Гройсман звинуватив силовиків у кришуванні контрабанди

Володимир Гройсман звинуватив силові структури в тому, що вони займаються "контрабанди" на митниці. Разом з тим, прем'єр закликав представників силовиків об'єднати зусилля для забезпечення нормальної роботи українських підприємців.

Клімкін про участь України в ПАРЄ

Павло Клімкін заявив про те, що в разі, якщо російської делегації в ПАРЄ повернуть повноваження, незважаючи на нелегітимність виборів в Держдуму на території окупованого Криму, українська делегація може відмовитися від роботи там. "Звичайно, я не можу сказати це народним депутатам України (членам української делегації в ПАРЄ, - ред.), це їх суверенне рішення, але я буду радити робити дуже радикальні кроки", - сказав Клімкін.

Читайте також: авторські матеріали про те, чого чекати від змін у Податковий кодекс, а також про те, як НАБУ полювало за суддею Чаусом.