ua en ru

Новинський заявив, що "мовний" закон буде скасовано

Новинський заявив, що "мовний" закон буде скасовано Олександр Долженков і Вадим Новинський (фото: opposition.com.ua)

Новинський передав подання в КСУ

Голова фракції "Опозиційного блоку" Вадим Новінський і народний депутат Олександр Долженков від імені 51 народного депутата України передали до Конституційного суду України (КСУ) подання про визнання таким, що суперечить Конституції закону про забезпечення функціонування української мови як державної. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу "Опоблоку".

На думку авторів подання, закон порушує гарантоване Конституцією право громадян говорити і вчитися рідною мовою і дискримінує громадян за мовною ознакою, фактично, вводячи заборону на використання російської мови та мов інших національних меншин.

В "Опоблоці" підкреслили, що українська мова на законодавчому рівні повністю виключається з трудових відносин, сфери освіти, сфери науки, сфери культури, ЗМІ, сфери публічних заходів, сфери обслуговування споживачів, спорту, телекомунікацій та зв'язку, документообігу, листування та інших сфер життя громадян, в яких не допустимо зобов'язувати їх використовувати той чи інший мову

Як зазначив Долженков, Конституція України і міжнародні договори гарантують вільний розвиток, використання і захист мов усіх націй, які проживають на території України.

"Закон дискримінує за мовною ознакою 40% всього населення країни - російськомовних українців, називаючи їх національною меншиною. Поряд з українською мовою закон передбачає функціонування тільки кримськотатарської мови, англійської мови та інших офіційних мов ЄС, які не поширені в Україні. Ми будемо захищати ці порушені права наших виборців", — заявив він.

Новинський, коментуючи конституційне подання, підкреслив, що в питанні мов багатонаціональної двомовної країни, якою є Україна, "ми стоїмо на позиції дотримання конституційних прав".

"Ми за українську мову як державну, за розвиток російської мови, за доступ до освіти рідними мовами національних меншин. Але ми проти розпалювання в Україні ще й мовної війни. Мовний законопроект був прийнятий з грубими порушеннями, винесений на голосування, порушивши чітко описану Регламентом процедуру. Також зафіксовані численні факти кнопкодавства, через що, нагадаю, рік тому Конституційний суд скасував попередній мовний закон", - зазначив Новинський.