Новинський виступив проти змін до закону про свободу совісті та релігійні організації

НовиниПолітика    05.10.2016 - 16:38
Фото: Вадим Новинський
Фото: Вадим Новинський

Народний депутат від "Опозиційного блоку" (ОБ) Вадим Новинський виступив проти змін до закону про свободу совісті та релігійні організації. Про це він заявив у середу, 5 жовтня, після спілкування з віруючими, які провели молебень під стінами Верховної Ради, протестуючи проти ухвалення законопроекту №4128, передає прес-служба ОБ.

В "Опозиційному блоці" вважають, що ухвалення змін в закон України "Про свободу совісті та релігійні організації" може призвести до "масових рейдерських захоплень церков".

Як заявив Новинський, цього законопроекту не було в порядку денному засідання комітету Верховної Ради з питань культури і духовності. "Законопроект №4128 був внесений з голосу в той день, коли мене там не було, і я не міг опонувати", - сказав парламентарій.

Він зазначив, що на Всеукраїнській раді церков проти цього законопроекту виступили всі, крім Київського Патріархату, оскільки він вигідний тільки їм, переконаний Новинський.

"Після його прийняття (законопроекту, - ред.) по всій Україні будуть їздити бригади, які будуть заходити до храмів на 5 хвилин помолитися і після цього оголошувати себе членами громади. Вони будуть організовувати збори, голосувати за зміну приналежності приходу і вносити зміни в статут. Місцева влада також буде вносити зміни в статути, і церкви будуть захоплюватися", - вважає політик.

Новинський заявив, що "Опозиційний блок" буде перешкоджати прийняттю цього законопроекту. "Люди в камуфляжі і балаклавах, які іменують себе "активістами", а по суті, є справжніми бандитами, яким місце в тюрмі, їздять по Україні, захоплюють храми на користь Київського Патріархату. Якщо зараз ці захоплення вважаються незаконними, то після прийняття цього закону бандити будуть діяти на абсолютно законній підставі, яку їм дасть держава", - впевнений народний депутат.

On Top