Нобелівську премію з фізики вручили за вивчення нейтрино

Вівторок 06 жовтня 2015 13:25
Нобелівську премію з фізики вручили за вивчення нейтрино

Нейтрино - це нейтральна фундаментальна частинка, яка бере участь тільки в слабкій і гравітаційній взаємодії

Нобелівську премію з фізики за 2015 рік отримали Такаакі Кадзито і Артур Макдональд за виявлення осциляції нейтрино, яка показує, що нейтрино має масу. Церемонія оголошення нового лауреата Нобелівської премії по фізиці відбулася у вівторок у Шведській королівській академії наук, передає РБК.

Нейтринні осциляції - це перетворення нейтрино (електронного, мюонного або таонного) у нейтрино іншого сорту (покоління), або ж в антинейтрино.

Нейтрино - це нейтральна фундаментальна частинка, що бере участь тільки в слабкій і гравітаційній взаємодії.

Зазначимо, з 1901 по 2014 роки Нобелівську премію з фізики отримали 108 лауреатів. 47 людей ставали лауреатами ні з ким не розділених премій в цій області. Жінки отримували високу нагороду двічі.

Нагадаємо, у 2014 р. лауреатами Нобелівської премії 2014 року за дослідження в галузі фізики стали японські вчені Ісаму Акасаки, Хіроші Амано і Сюдзі Нахамура (останній є громадянином США). Нагорода присуджена за "винахід ефективних синіх світловипромінюючих діодів, які дозволили створити джерела яскравого та енергозберігаючого білого світла".

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся