ru ua

НКЦПФР схвалила порядок подання та розміщення інформації учасниками ринку в загальнодоступній базі

Національна комісія з цінних паперів і фондового ринку (НКЦПФР) схвалила порядок подання та розміщення інформації в загальнодоступній інформаційній базі даних комісії ринку цінних паперів торговцями цінними паперами і фондовими біржами. Відповідне рішення було прийнято на плановому засіданні регулятора 11 грудня 2012 р., повідомляє прес-служба НКЦПФР.

"Насамперед зазначу, що цей документ був розроблений регулятором з метою приведення існуючої нормативної бази комісії у відповідність з нормами чинного законодавства, згідно з яким торговці цінними паперами зобов'язані розміщувати дані в загальнодоступній інформаційній базі НКЦБФР про всіх здійснених угодах, які відбулися поза фондової біржі, а також фондові біржі - про всі зроблені на ній угоди щодо емісійних цінних паперів", - відзначив директор департаменту регулювання діяльності торговців і фондових бірж НКЦПФР Олег Науменко.

За його словами, порядок регламентує терміни і склад інформації, яку торговці цінними паперами та фондові біржі повинні розкривати. Зокрема, такі профучасники повинні надавати інформацію щодо найменування торговця цінними паперами або фондової біржі, дати здійснення операції, найменування емітента цінних паперів, виду фінансового інструменту, кількості цінних паперів, вартості таких цінних паперів і т.д.

Очікується, що ця інформація дозволить інвесторам та іншим зацікавленим особам орієнтуватися в цінах на відповідні цінні папери, а також мати оперативний доступ до актуальної інформації про угоди на організованому та неорганізованому ринку.