НКЦПФР незаконно розголошувала конфіденційну інформацію, - група ICU

Новини Економіка 03.11.2016 - 18:56
Група ICU захищатиме ділову репутацію
Група ICU захищатиме ділову репутацію

Група ICU констатує факт незаконного розголошення конфіденційної інформації Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР), а саме даних, які стосуються змісту, характеру, учасників і результатів торгів облігаціями внутрішньої державної позики. Про це йдеться в заяві прес-служби компанії.

"У ході судових засідань було озвучено вимогу до НКЦПФР надати запити народного депутата України Олексія Мушака, а також відповіді, які він отримав від Комісії. На вимогу Київського апеляційного адміністративного суду 11.10.2016 р. НКЦПФР були надані всі матеріали, які і стали підтвердженням того, що посадові особи Комісії у своїй діяльності порушили норми чинного законодавства", - йдеться в заяві.

Зокрема, мова йде про статтю 19 Конституції України, статтю 21 Закону України "Про інформацію" та статтю 7 Закону України "Про доступ до публічної інформації.

"Група ICU має підстави стверджувати, що посадові особи НКЦПФР усвідомлювали, що їхні дії виходять за межі їхніх повноважень, і тому до останнього моменту відмовлялися показати відповіді на депутатське звернення, в яких містилася конфіденційна інформація. Так, проігнорувавши норми Закону України "Про доступ до публічної інформації", Комісія не надала у п'ятиденний строк матеріали, які просила група ICU в порядку звернення про надання публічної інформації, що стосується вищезазначених запитів та відповідей на них. Більш того, Комісія відмовилася надати ці матеріали і в суді першої інстанції, надавши їх тільки на вимогу апеляційного суду", - заявили в групі ICU.

Як відзначає 112-Україна, в апараті Верховної Ради підтвердили, що оприлюднені народним депутатом України Олексієм Мушаком дані могли бути надані в порядку "Звернення" з посиланням на статті 16 та 17 Закону "Про статус народного депутата". При цьому, за даними 112, у Верховній Раді заявили, що Апарат не отримував і не реєстрував ніяких запитів народного депутата Олексія Мушака до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

"Варто зазначити, що у відповідях Комісії народному депутату України Олексію Мушаку інформація про операції з ОВДП ТОВ "Інвестиційний Капітал Україна" носить маніпулятивний характер на підставі вільного трактування конфіденційних даних без розуміння економічної суті операцій", - йдеться в заяві.

Групою ICU будуть зроблені відповідні дії, спрямовані на захист її ділової репутації.

Згідно з інформацією 112, скандал виник після публікації в ЗМІ розслідування, в якому йдеться про те, що голова НКЦПФР Тимур Хромаєв передає в ЗМІ і народним депутатам конфіденційну інформацію комісії в своїх інтересах. Як зазначається, велика частина листування чиновників регулятора, яка потрапила в розпорядження видання "Известия", стосується надання інформації для ЗМІ з торгівлі ОВДП. Одним з фігурантів скандалу виявився нардеп Мушак. Нібито на його запит регулятор розкрив конфіденційну інформацію за окремими угодами, укладеними на ВАТ "Фондова біржа "Перспектива", її учасників та результати торгів, зазначає 112.