НКЦПФР незаконно розголошувала конфіденційну інформацію, - група ICU

НКЦПФР незаконно розголошувала конфіденційну інформацію, - група ICU
Група ICU захищатиме ділову репутацію

Група ICU констатує факт незаконного розголошення конфіденційної інформації Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР), а саме даних, які стосуються змісту, характеру, учасників і результатів торгів облігаціями внутрішньої державної позики. Про це йдеться в заяві прес-служби компанії.

"У ході судових засідань було озвучено вимогу до НКЦПФР надати запити народного депутата України Олексія Мушака, а також відповіді, які він отримав від Комісії. На вимогу Київського апеляційного адміністративного суду 11.10.2016 р. НКЦПФР були надані всі матеріали, які і стали підтвердженням того, що посадові особи Комісії у своїй діяльності порушили норми чинного законодавства", - йдеться в заяві.

Зокрема, мова йде про статтю 19 Конституції України, статтю 21 Закону України "Про інформацію" та статтю 7 Закону України "Про доступ до публічної інформації.

"Група ICU має підстави стверджувати, що посадові особи НКЦПФР усвідомлювали, що їхні дії виходять за межі їхніх повноважень, і тому до останнього моменту відмовлялися показати відповіді на депутатське звернення, в яких містилася конфіденційна інформація. Так, проігнорувавши норми Закону України "Про доступ до публічної інформації", Комісія не надала у п'ятиденний строк матеріали, які просила група ICU в порядку звернення про надання публічної інформації, що стосується вищезазначених запитів та відповідей на них. Більш того, Комісія відмовилася надати ці матеріали і в суді першої інстанції, надавши їх тільки на вимогу апеляційного суду", - заявили в групі ICU.

Як відзначає 112-Україна, в апараті Верховної Ради підтвердили, що оприлюднені народним депутатом України Олексієм Мушаком дані могли бути надані в порядку "Звернення" з посиланням на статті 16 та 17 Закону "Про статус народного депутата". При цьому, за даними 112, у Верховній Раді заявили, що Апарат не отримував і не реєстрував ніяких запитів народного депутата Олексія Мушака до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

"Варто зазначити, що у відповідях Комісії народному депутату України Олексію Мушаку інформація про операції з ОВДП ТОВ "Інвестиційний Капітал Україна" носить маніпулятивний характер на підставі вільного трактування конфіденційних даних без розуміння економічної суті операцій", - йдеться в заяві.

Групою ICU будуть зроблені відповідні дії, спрямовані на захист її ділової репутації.

Згідно з інформацією 112, скандал виник після публікації в ЗМІ розслідування, в якому йдеться про те, що голова НКЦПФР Тимур Хромаєв передає в ЗМІ і народним депутатам конфіденційну інформацію комісії в своїх інтересах. Як зазначається, велика частина листування чиновників регулятора, яка потрапила в розпорядження видання "Известия", стосується надання інформації для ЗМІ з торгівлі ОВДП. Одним з фігурантів скандалу виявився нардеп Мушак. Нібито на його запит регулятор розкрив конфіденційну інформацію за окремими угодами, укладеними на ВАТ "Фондова біржа "Перспектива", її учасників та результати торгів, зазначає 112.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся