ru ua

НКРЗІ не вводитиме додаткові штрафи для операторів за неефективне використання номерного ресурсу

Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сфері зв'язку та інформатизації (НКРЗІ) не вводитиме додаткові штрафи для операторів за неефективне використання номерного ресурсу. Про це "Комерсант-Україна" вчора повідомили в прес-службі відомства.

НКРЗІ схвалила законопроект "Про регулювання в галузі зв'язку. У документі вказані причини для відмови оператору у виділенні або переоформленні номерного ресурсу. Зараз це визначається підзаконними актами. Причиною для відмови може стати, зокрема, недостовірність поданих оператором даних, відсутність заявника у реєстрі операторів, відсутність вільного ресурсу або неефективне використання оператором раніше виділених номерів. Згідно з повідомленням регулятора, документ розроблено в рамках адаптації галузевого законодавства до європейських норм.

Це вже друга спроба НКРЗІ реформувати законодавство про номерному ресурсі. Попередній документ комісія винесла на громадське обговорення на початку 2012 р. Проте тоді, крім переліку причин для відмови операторам, він передбачав введення істотних штрафів за неефективне використання номерного ресурсу - до 170 тис. грн. Незважаючи на протести операторів проти цього пункту, Верховна Рада прийняла законопроект у липні минулого року, проте він був ветований Президентом. У зауваженнях глави держави зазначалося, що ініціатива НКРЗІ закріплює за держпідприємством "Український державний центр радіочастот" (УДЦР) право видавати дозволи на ввезення в країну радіоелектронного обладнання. Це суперечило закону "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності", згідно з яким дозволи мають право видавати тільки органи державної влади або місцевого самоврядування.

Читайте також: ВР передала НКРЗІ повноваження штрафувати операторів за порушення законодавства про телекомунікації

Новий законопроект НКРЗІ не містить ні норм про штрафи, ні норм про особливий статус УДЦР, однак не спрощує для операторів процес отримання номерного ресурсу, відзначає віце-президент з питань інформаційних технологій Українського союзу промисловців і підприємців, президент телеком-оператора "Адамант" Іван Пєтухов. "Поняття "неефективне використання ресурсу" занадто розмите для того, щоб бути причиною відмови", - обурюється експерт. До того ж НКРЗІ не пропонує позбавити УДЦР права видавати дозволи на ввезення обладнання, фактично зберігаючи нинішній статус-кво, звертає увагу пан Пєтухов. "Це суперечить законодавству про дозвільну систему", - нагадує він. Виконуючий обов'язки глави НКРЗІ Олександр Речкалов вчора відмовився коментувати законопроект.