ru ua

НКРЭКП збільшила населенню обсяги споживання електроенергії для електроопалення

НКРЭКП збільшила населенню обсяги споживання електроенергії для електроопалення
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), збільшила обсяги споживання електричної енергії за найменшим тарифом для населення, яке для обігріву використовує електроопалювальні установки.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), збільшила обсяги споживання електричної енергії за найменшим тарифом для населення, яке для обігріву використовує електроопалювальні установки. Про це повідомляє прес-служба нацкомісії.

Зокрема, на сьогоднішньому засіданні комісія збільшила обсяги споживання електричної енергії для населення, яке проживає в будинках (квартирах), обладнаних в установленому порядку електроопалювальними установками, з 3600 до 5000 кВт.год (включно). Для цієї категорії населення застосовується найнижчий тариф на електроенергію - 23,7 коп. за 1 кВт.год (з ПДВ). Така норма діє в опалювальний період з 1 жовтня по 30 квітня (включно).

У НКРЕКП очікують, що прийняття цього рішення сприятиме заохоченню побутових споживачів до встановлення електроопалювальних установок замість тих, що працюють з використанням природного газу, і, у разі зменшення обсягів газових ресурсів, дасть змогу забезпечити потреби споживачів в опаленні житлових приміщень.

Крім цього, зазначають у комісії, заміна побутовими споживачами опалювального обладнання, що працює з використанням природного газу, на електроопалювальні установки з використанням диференційованого за періодами часу обліку електроенергії зменшить щомісячні витрати на опалення приміщень.

Збільшення обсягів споживання електричної енергії до 5000 кВт.год (включно) рекомендоване постановою уряду від 16 жовтня № 540 "Про стимулювання споживачів природного газу та теплової енергії до переходу на використання електричної енергії для опалення і підігріву води".

Постанову НКРЕКП № 164 "Про затвердження змін до тарифів на електроенергію, що відпускається населенню" буде надіслано на державну реєстрацію до Міністерства юстиції. Постанова набере чинності з дня її офіційного опублікування після державної реєстрації.

Нагадаємо, раніше Кабмін рекомендував НКРЕ встановити пільгові тарифи на електроенергію для споживачів, що перейшли на електроопалення.