ru ua

Кабмін рекомендував НКРЕ встановити пільгові тарифи на електроенергію для споживачів, що перейшли на електроопалення

Кабінет міністрів України на своєму засіданні 9 липня 2014 р. прийняв постанову, якою рекомендував Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (НКРЕ) вжити заходи для стимулювання споживачів природного газу та теплової енергії до переходу на електроопалення та гаряче водопостачання.

Кабінет міністрів України на своєму засіданні 9 липня 2014 р. прийняв постанову, якою рекомендував Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (НКРЕ) вжити заходи для стимулювання споживачів природного газу та теплової енергії до переходу на електроопалення та гаряче водопостачання. Про це повідомляє прес-служба НКРЕ.

Як зазначають у НКРЕ, зазначена постанова передбачає встановлення пільгового тарифу на електричну енергію для непобутових споживачів, які здійснили заходи щодо заміщення природного газу на електричну енергію, що використовується для опалення та гарячого водопостачання, у разі наявності окремого комерційного обліку.

Пропонується встановити тариф на електричну енергію на рівні єдиного роздрібного тарифу на відповідний місяць для споживачів другого класу з коефіцієнтом 0,7, а за наявності у непобутових споживачів диференційованого за періодами часу обліку електроенергії ставки тарифів на електроенергію, що використовується для опалення та гарячого водопостачання для кожного періоду доби (нічний, денний, напівпіковий, піковий), визначатимуться із застосовуванням відповідних коефіцієнтів до вищезгаданого тарифу.

Згідно з повідомленням, для населення, що проживає в будинках (квартирах), обладнаних в установленому порядку електроопалювальними установками, з 1 жовтня по 30 квітня (включно) щомісячно спожитий обсяг електричної енергії збільшується з 3600 кВт.год до 5000 кВт.год (включно) без зміни рівня діючого тарифу.

У НКРЕ очікують, що прийняття цього нормативного акта сприятиме заохоченню споживачів до встановлення електроопалювальних установок замість тих, що працюють з використанням природного газу.