Ніхто не зацікавлений в простої ХТЗ, є надія, що завод запрацює, - в. о. директора

НовиниЕкономіка    15.11.2016 - 16:01
Фото: В'ячеслав Шевченко
Фото: В'ячеслав Шевченко

Керівництво ПАТ "Харківський тракторний завод" розраховує на адекватність влади і сподіваються, що "нагорі" будуть прийняті правильні рішення, а з підприємства знімуть "абсурдні" звинувачення. Про це в своєму інтерв'ю українським ЗМІ повідомив виконуючий обов'язки генерального директора ХТЗ В'ячеслав Шевченко, коментуючи чергову ситуацію на підприємстві.

Як відомо, в кінці поточного тижня виповнюється рівно сім місяців з моменту припинення роботи заводу.

"За нашими підрахунками, до кінця року ми могли б виробити близько 1218 тракторів, що забезпечило б дохід у розмірі понад 1098 млн грн з урахуванням податку на додану вартість. Якщо говорити в цілому, то за період простою підприємством отримано прямий в розмірі 92,5 млн грн. Якщо врахувати витрати на запуск виробництва, на відновлення втрачених ринків збуту, то загальний збиток від простою ХТЗ перевищить 300 млн грн", - підкреслив В'ячеслав Шевченко.

На його думку, постраждала і економіка України. Так як 60% виручки заводу традиційно були пов'язаны з експортом продукції, результатом простою стало недонадходження в країну близько 25 млн дол., тоді коли вітчизняні аграрії, навпаки, були змушені витрачати свою валюту на закупівлю дорогої імпортної сільськогосподарської техніки. "Сукупно через зупинку Харківського тракторного заводу бюджету в поточному році недоотримує понад 61 млн. грн. Це без обліку податку на прибуток", - додав Шевченко.

Керівник Харківського тракторного заводу акцентував увагу на тому, що, водночас, певний оптимізм керівництва ХТЗ вселяють ті сигнали, які дає Генеральна прокуратура, де пройшла зустріч з представником підприємства.

"У нас немає підстав не довіряти щирості намірів Генпрокуратури і особисто Юрія Луценка, який доручив своєму першому заступнику Дмитру Сторожуку об'єктивно і всебічно розслідувати факти тиску необґрунтованого тиску на бізнес. Принаймні, спілкування з Дмитром Сторожуком нас надихнуло, так само як і підтримка "адвоката бізнесу" Оксани Мальованої і нардепа Оксани Продан, відомої своєю активністю по захисту прав підприємців", - зазначив В'ячеслав Шевченко. "Ми бачимо, що ніхто не зацікавлений у продовженні патової ситуації на ХТЗ. І ми не залишаємо надію, що "нагорі" будуть прийняті правильні рішення, які знімуть із заводу всі нинішні абсурдні звинувачення. А ХТЗ знову запрацює на благо харків'ян і України", - підкреслив він.

Як повідомлялося раніше, кілька місяців тому легендарне харківське підприємство, яке опинилося в кризовому становищі, придбав власник групи DCH Олександр Ярославський. Ситуацію навколо підприємства Ярославський, згідно з інформацією прес-служби DCH і керівництва ХТЗ, детально описував під час особистих зустрічей з Президентом України Петром Порошенком, послом США в Україні Марі Йованович, а також з її попередником Джеффрі Пайєттом.

Крім того, ЗМІ повідомляли, що під час вересневого інвестиційного форуму в Харкові міністр внутрішніх справ Арсен Аваков назвав ситуацію на ХТЗ "лакмусовим папірцем для влади", а глава уряду Володимир Гройсман під час одного з виступів підкреслив значимість машинобудівної галузі та виробництва тракторної техніки для розвитку вітчизняного АПК.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Колектив ХТЗ заявляє, що Харківська облпрокуратура блокує запуск виробництва
On Top