ua en ru

У Миколаївській області журналістів "Стоп корупції" побили люди, пов'язані з "Нібулоном"

У Миколаївській області журналістів "Стоп корупції" побили люди, пов'язані з "Нібулоном" Фото: stopcor.org

За даними ЗМІ, знімальна група заблокована на території парковки біля місцевої філії "Нібулону"

В селі Лідіївка Миколаївській області на знімальну групу "Стоп корупції" напали люди, пов'язані з ТОВ СП "Нібулон". Про це розповіла журналістка знімальної групи Христина Кришиха, повідомляє "112 Україна".

Як зазначається, раніше до журналістів проекту звернулися жителі Лідіївки зі скаргою на те, що "Нібулон" відбирає у них землю. В рамках підготовки телевізійного розслідування журналісти "Стоп корупції" звернулися за коментарем до керівника філії ТОВ СП "Нібулон" в Лідіївці Дмитра Шейка.

Проте, за даними телеканалу, Шейко від коментарів відмовився і втік на територію заводу, штовхнувши журналістку.

Незабаром приїхала поліція, яку викликав Шейко. Журналістка попросила її зафіксувати факт перешкоджання професійній діяльності і написала заяву. Однак, у цей час на знімальну групу напали люди, яких, очевидно, покликав керівник філії.

"Поки я пишу заяву, 40 людей, злих, агресивних, вибігають і нападають на оператора і водія знімальної групи, забирають техніку, квадрокоптер, камери, все це кидають", - розповіла Христина Кришиха.

Відзначається, що завдяки поліції знімальній групі вдалося забрати свою техніку. Однак у подальшому з допомогою своїх автомобілів викликані Шейко люди заблокували на парковці біля заводу як знімальну групу, так і поліцію. На місце події був змушений приїхати Олег Ситніков, керівник відділу поліції, і дві групи швидкого реагування, але оперативно врегулювати ситуацію не вдалося - журналісти і поліція залишалися заблокованими протягом 5 годин.

Як повідомляється, компанія "Нібулон" належить родині миколаївських аграрних бізнесменів Вадатурських. Генеральним директором компанії є Олексій Вадатурський. Його син Андрій Вадатурський - народний депутат України (БПП).

Раніше журналісти цієї програми в ході розслідування про скандали навколо компанії "Нібулон" знайшли нерухомість у швейцарському місті Невшатель, яка, на думку журналістів, може належати родині аграрних бізнесменів Вадатурських.

Для перевірки інформації про можливу наявність у сім'ї Вадатурських виду на проживання в Швейцарії журналісти проекту направили серію запитів в Міграційну службу Швейцарії та посольство Швейцарії в Україні.

Крім того, повідомляється, що в програмі "Кредитні таємниці Нібулона" йшлося про те, що сьогодні ця компанія - один з лідерів аграрного ринку України, але "її успіх став результатом багаторічного використання схем з ухилення від сплати податків у повному обсязі та постійного залучення нових кредитів для виплати попередніх позик".