ua en ru

Ніколаєнко: потрібен прозорий ринок землі, а не скупка України

Ніколаєнко: потрібен прозорий ринок землі, а не скупка України Фото: Андрій Ніколаєнко (прес-служба)

Політик упевнений, що створення в Україні ринок землі необхідне, але потрібно врахувати ряд аспектів

Створювати в Україні ринок землі необхідно, однак слід врахувати ряд істотних аспектів, включаючи терміни та методи впровадження такого ринку. Про це в ефірі програми "Український формат" на телеканалі NewsOne заявив голова політичної партії "Основа" Андрій Ніколаєнко.

За його словами, важливо виключити можливість отримання іноземними спекулянтами контролю над українськими сільгоспугіддями.

"Сьогодні у нас є обґрунтовані побоювання з приводу маніпулювання в цьому питанні, і впливу зовнішніх важелів на український ринок землі. Були вже показові прецеденти в світі - ставленик світового спекулянта Джорджа Сороса, голова на той момент Національного банку Бразилії почав обрушать грошову одиницю. В іншому випадку, в Аргентині людина з оточення Сороса, будучи міністром фінансів, зруйнувала економіку країни, привівши її до наймасштабнішого в світі дефолту, оголосивши борг у розмірі 132 млрд дол. Далі в цих двох країнах Сорос став активним гравцем ринку землі як раз після подій, що відбулися. Що ми бачимо в Україні? Екс-глава Нацбанку Гонтарева вже обвалила банківську систему, штучно (і це доведений факт) знецінила гривню. Екс-міністр фінансів України Яресько провела "унікальну" реструктуризацію зовнішнього боргу, що стала фактично податком на всі майбутні покоління українців, якщо економічне зростання країни перевищить 4%", - підкреслив Ніколаєнко.

За словами глави партії "Основа", подібними методами здійснюється зовнішнє управління країною, коли замість якоїсь допомоги, часто матеріальної, главі держави нав'язують власну політику олігархи і спекулянти міжнародного рівня.

У цих випадках на ключові позиції в державі через тиск на керівництво країною призначають керованих людей, які діють не в інтересах держави, а в інтересах іноземних спекулянтів.

За його словами, національне багатство, в тому числі і земля, переходять під контроль спекулянтів. І вони можуть використовувати наступні вибори в Україні для просування у владу своїх ставлеників. Тому виборцям варто бути більш вимогливими до того, що пропонують і за чий рахунок фінансуються ті чи інші нові політичні сили, які претендують на владу в Україні, впевнений Ніколаєнко.