Парубій виключає внесення змін у "мовну статтю" закону про освіту

Фото: Андрій Парубій (rada.gov.ua)
Фото: Андрій Парубій (rada.gov.ua)

Таке рішення було погоджено з Венеціанською комісією

Глава Верховної Ради України (ВР) Андрій Парубій заявив, що ніякі зміни в "мовну статтю" закону про освіту вноситися не будуть. Про це він заявив в ході конференції до Дня місцевого самоврядування в Львівській області, передає прес-служба ВР.

Так, Парубій повідомив, що розмовляв з представниками Венеціанської комісії, "і було погоджено, що сьома стаття закону "Про освіту" змінюватися не буде і вона залишиться в ухваленій редакції".

За його словами, сьома стаття закону стала предметом дискусії не тільки в Україні, але і в міжнародному співтоваристві.

Парубій також нагадав, що перед прийняттям згаданого закону проходили круглі столи, учасники яких не могли прийти до спільної думки.

"Тому при розгляді закону була створена робоча група, завдяки чому змогли вийти на компромісне формулювання, яке з одного боку, захищає мову нацменшин, а з іншого - робить обов'язковою умовою для всіх вивчення державної мови", - резюмував глава ВР.

Нагадаємо раніше повідомлялося, що Венеціанська комісія не підтримала позицію Угорщини щодо новиго українського закону про освіту.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся