Нідерланди для вироку по справі MH17 використають заочне засудження, - МЗС

Фото: катастрофа MH17 на Донбасі (flickr.com/osce_smmu)
Фото: катастрофа MH17 на Донбасі (flickr.com/osce_smmu)

Нідерланди внесуть зміни у свої закони щодо процедури заочного засудження

Нідерланди змінять своє законодавство і введуть процедуру заочного засудження для вироку у справі про катастрофу літака MH17 на Донбасі влітку 2014 року. Про це в інтерв'ю "Громадському" заявила заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль.

Зокрема, Зеркаль нагадала, що Україна та Нідерланди підписали угоду про передачу юрисдикції на притягнення до відповідальності винних у катастрофі, проте для її ратифікації буде потрібен час у зв'язку з правами людини і з різними принципами правосуддя. Вона також зазначила, що у представників Нідерландів були побоювання з приводу процедури заочного засудження.

"Ми не можемо видати наших громадян, ми можемо тільки передати їх на час судового процесу або забезпечити відеозв'язок. Це буде викликом і для української, і для нідерландської судової системи", - пояснила Зеркаль

За її словами, в Нідерландах немає заочного засудження, тому там вносять зміни у законодавство.

"Справді, заочне засудження є єдиним варіантом. Хоча, поки йде слідство і буде проходити судовий процес, можливо, щось зміниться в Раді безпеки ООН. Ми сподіваємося на краще", - додала Зеркаль.

Нагадаємо, раніше глава МЗС Нідерландів назвав пріоритетом уряду покарання винних у катастрофі MH17.