Нідерланди мають намір переглянути пункти УА України з ЄС - Die Presse

Нідерланди мають намір переглянути пункти УА України з ЄС - Die Presse
Фото: в уряді Нідерландів обговорюють зміни до УА України з ЄС

З Угоди про асоціацію хочуть прибрати пункт про співробітництво в оборонній сфері

Уряд Нідерландів має намір переглянути деякі пункти Угоди про асоціацію України з ЄС, зокрема виключити пункт про співробітництво в оборонній сфері, пише австрійське видання Die Presse.

Видання відзначає, що перегляд пунктів УА України з ЄС у Нідерландах обговорюється за лаштунками, однак так як ця країна головує в Європейському союзі, є можливість спробувати внести зміни до ратифікованої країнами ЄС Угоди. Повідомляється, що нідерландська сторона має намір ініціювати виключення пункту про співробітництво в оборонній сфері або його пом'якшити, мотивувавши свою позицію тим, що в завдання ЄС не входить гарантія безпеки в Європі та Україні.


Також Нідерланди проти надання Україні автоматичного доступу до фінансових джерел Євросоюзу. Наголошується, що для зміни УА України з ЄС Нідерландам необхідно домогтися згоди всіх країн ЄС, які ратифікували договір, проте Польща і країни Балтії виступають проти.

Die Presse зазначає, що дана ініціатива навряд чи буде реалізована до референдуму про вихід Великобританії з ЄС.

Нагадаємо, раніше Нідерланди підтримали безвізовий режим для України.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся