В НФ просять КСУ визнати указ президента про розпуск Ради неконституційним 

В НФ просять КСУ визнати указ президента про розпуск Ради неконституційним 
Фото: Андрій Тетерук та Ігор Алексєєв (прес-служба)

"Народний фронт" надав КСУ докази існування коаліції

Коаліція "Європейська Україна" юридично і фактично існувала у Верховній раді VIII-го скликання, тому президент не мав права достроково припиняти повноваження парламенту. Про це заявили народні депутати фракції "Народний фронт" Андрій Тетерук та Ігор Алексєєв на брифінгу біля Конституційного суду України (КСУ), повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу політсили.

"Хочу ще раз наголосити важливу і принципову річ, що в коаліції депутатських фракцій у Верховній раді VIII-го скликання, яка складалася як з депутатських фракцій, до якої також входили позафракційні народні депутати, за весь час її існування, тобто від моменту формування в листопаді 2014 року, і до фактично припинення в травні 2019 року, ніколи не було менше депутатів від більшості, тобто 226 народних депутатів", - повідомив Алексєєв.

"Саме тому ми вважаємо, що указ президента про розпуск парламенту був прийнятий неконституційно, оскільки після оголошення про припинення існування коаліції за Конституцією є місячний термін на формування нової коаліції", - додав він.

Алексєєв підкреслив, що на момент видачі указу про розпуск ВР відповідний термін не закінчився.

"Тому ми додатково аргументуємо нашу позицію судді-доповідачу. Звичайно, ми цю позицію будемо пояснювати безпосередньо під час слухань у Конституційному суді", - запевнив народний депутат.

"Вкотре хочу звернутися до президента Зеленського із закликом бути гарантом Конституції, на якій він присягав перед народом. Завдання президента - забезпечувати, щоб Україна була країною верховенства права для кожного - від пересічного громадянина до чиновників найвищої ланки", - заявив Тетерук.

 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся