Кілька журналістів CNN звільнилися через статтю про зв'язки Трампа з Росією

НовиниСуспільство    27.06.2017 - 10:40
Фото: Дональд Трамп (flickr.com secdef)
Фото: Дональд Трамп (flickr.com secdef)

З телеканалу пішли троє журналістів

Три журналіста телеканалу CNN звільнилися, після того як з сайту американського телеканалу був видалений їх матеріал про зв'язки одного з радників президента США Дональда Трампа з головою Російського фонду прямих інвестицій Кирилом Дмитрієвим, передає ВВС.

Відзначається, що з телеканалу пішли Томас Френк, який написав цей матеріал, редактор відділу розслідувань Ерік Ліхтблау і начальник відділу Лекс Харіс. Так, Френк 30 років працював в USA Today і Newsday. Він вів розслідування і їздив, як військовий репортер, на війну в Іраку.

При цьому Ліхтблау - ветеран газети New York Times, лауреат Пулітцерівської премії 2006 року - прийшов на телеканал всього три місяці тому.

Зазначено, що Харіс, який був призначений виконавчим редактором відділу телеканалу, створеного в січні, до цього обіймав аналогічну посаду у відділі CNN-гроші.

"У п'ятницю CNN відмовився від історії, опублікованої моєю командою. Як виконавчий редактор цієї команди, я пішов у відставку. Я працюю з CNN з 2001 року, і я впевнений в одному: це новинна організація, яка цінує точність і справедливість, перш за все. Я йду, але буду нести ці принципи, куди б я не пішов", - підкреслив Харіс у своїй заяві.

За підсумками внутрішнього розслідування телеканалу встановлено, що при публікації тексту не дотримувалися стандартні редакційні процеси.

Відзначається, що перед публікацією тексти, засновані на повідомленнях анонімних співрозмовників, як правило, розглядають кілька відділів, включаючи фактчекерів, експертів по стандартам журналістики і юристів. На цей раз робочий процес був порушений, і це турбує керівників CNN.

На зборах співробітників каналу журналістам відділу розслідувань повідомили, що видалення матеріалу не означає, що факти, наведені в ньому, помилкові.

"Скоріше, це означає, що "історія не була достатньо твердою, щоб публікувати її як є", - сказав один зі співробітників, поінформованих про внутрішнє розслідування.

Нагадаємо, телеканал CNN вводить нові правила публікації пов'язаних з Росією матеріалів на своєму сайті.

On Top