RU

ООН: Німецькі фірми в 2011 р. скоротили прямі інвестиції за кордоном в 2 рази - до 54,4 млрд дол

Обсяг прямих іноземних інвестицій з Німеччини в інші країни серйозно скоротився. Як свідчить опублікована 5 липня в Женеві щорічна доповідь конференції ООН з торгівлі і розвитку (ЮНКТАД), прямі інвестиції з Німеччини за кордон склали минулого року 54,4 млрд дол. Це майже вдвічі менше, ніж в 2010 р., передає Deutsche Welle.

У 2010 р. німецькі фірми вклали в закордонні активи 105 млрд дол. Більш того, це навіть нижче показника кризового 2009 р., коли капіталовкладення бізнесу ФРН за межами країни обчислювалися 78 млрд дол.

Поки ще не ясно, чи йде мова про тимчасові сильні коливання даного показника, або ж про стійку тенденцію. Якщо скорочення німецьких інвестицій в економіки інших країн продовжиться, то збувається прогноз, який президент мюнхенського науково-дослідницького інституту Ifo професор Ханс-Вернер Зінн (Hans-Werner Sinn) оприлюднив в інтерв'ю DW ще восени 2010 року. Відомий вчений заявив тоді, що "вивезення капіталу з Німеччини в колишніх обсягах більше не буде".

За словами професора Зінна, гроші йшли з країни насамперед тому, що після введення євро виник єдиний європейський ринок капіталу, на якому німецькі інвестори сподівалися отримати без валютного ризику більш високий прибуток, ніж у себе вдома. Саме німецькі гроші, підкреслював співрозмовник, значною мірою сприяли буму на "південно-західній периферії" єврозони, включаючи мильну бульбашку на ринку нерухомості в Іспанії.

"Тепер німецькі банки стали куди більш чутливими до ризиків і вже не стануть так легковажно відправляти за кордон довірені їм гроші, а запропонують їх більш надійним інвесторам на внутрішньому ринку", - запевняв Ханс-Вернер Зінн. Він передбачав, що фінансові кошти в країні підуть головним чином в будівництво, а також на купівлю підприємствами нового обладнання.

Нагадаємо, обсяг прямих інвестицій в економіку України з країн ЄС до 2011 р. склав 39,4 млрд дол.