Нафторинок 2017 навряд чи збалансується, - Goldman Sachs

НовиниЕнергетика    11.10.2016 - 17:38
Фото: Goldman Sachs
Фото: Goldman Sachs
Ціна нафти Brent опустилася нижче 53 доларів за барель Саудівська Аравія не виключає зростання ціни на нафту до 60 доларів

Експерти банку вважають, що угода про скорочення світового видобутку нафти незначно на нафтові котирування в майбутньому році

Goldman Sachs вважає, що навіть цілком ймовірне досягнення угоди про скорочення видобутку нафти країнами ОПЕК і Росією не зможе істотно вплинути на баланс ринків в 2017 році. Про це повідомляє Reuters.

"Зростання виробництва в Лівії, Нігерії, Іраку скорочують шанси перебалансирования нафтового ринку в 2017 році," - вважають експерти банку.

Будь-нездатність досягти зниження видобутку, буде штовхати ціни різко вниз до 43 доларів за барель, однак на світовому ринку нафти як і раніше буде мати надлишок нафти в четвертому кварталі.

Найбільший виробник ОПЕК Саудівська Аравія заявила в понеділок, що глобальна угода про скорочення поставок може бути досягнуто на наступному офіційному засіданні групи у листопаді. При цьому країнам-експортерам, що не входять в картель, таких як Росія, може бути запропоновано приєднатися до пакту.

У свою чергу, президент Росії Володимир Путін заявив на енергетичному конгресі в понеділок, що Росія готова приєднатися до пропонованої угоди.

"Однак також не варто вважати ризики розбіжностей з Іраком, як найбільш активним противником такої угоди, мізерно малими. Оскільки в планах Іраку збільшити видобутку в наступному році, так як вони вважають звичайні обсяги видобутку занадто низькими", - вважають аналітики Goldman Sachs.

Крім того, експерти інвестбанку вважають, що навіть, якщо Росія і країни ОПЕК введуть суворе скорочення видобутку, сланцеві бурильники США підвищать поставлять більш високі ціни з метою підвищення продуктивності.

"Зростання попиту буде залишатися стійким на наш погляд, але історична діяльність і цінова чутливості припускають менший ріст максимуму цін на нафту", повідомив Goldman Sachs.

Нагадаємо, МЕА зафіксувало зниження світових запасів нафти вперше з березня.

Читайте в розділі

Ціна нафти Brent впала нижче 51 долара за барель

"Нафтогаз" назвав причини затримки з позовом проти РФ

Перерахунок субсидії по газу жителі Кривого Рогу можуть подивитися в Особистому кабінеті

On Top