ru ua

Нефьодов: на ProZorro з 1 квітня перейде близько 50% учасників публічних закупівель

Нефьодов: на ProZorro з 1 квітня перейде близько 50% учасників публічних закупівель Фото: Максим Нефьодов

Це близько 600 учасників сфери публічних закупівель

На електронну систему закупівель ProZorro з 1 квітня перейде близько 50% учасників публічних закупівель України. Про це в інтерв'ю виданню Financial Club заявив заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов.

"В штуках їх (учасників сфери публічних закупівель, які з 1 квітня перейдуть на ProZorro - ред.) менше 600, але грошей на них припадає приблизно 50% всіх надпорогових закупівель. Дані про держзакупівлі, зібрані поза системи ProZorro, сильно поступаються за якістю, і ми навіть не можемо сказати точно, скільки в країні тендерних комітетів. Ми оцінюємо, що їх близько 25 тисяч", - повідомив Нефьодов.

Нагадаємо, прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк розраховує на економію 5 млрд гривень на електронних закупівель в 2016 році. "Переведення всіх державних закупівель в електронний формат дозволить збільшити економію в рази. Навіть за скромними прогнозами, в цьому році економія бюджетних коштів складе 5 млрд. гривень, а в наступному економічний ефект від повного переходу на електронну систему може бути в кілька разів більше", - зазначив Яценюк.