ru ua

НБУ спростив здійснення переказів за кордон

НБУ спростив здійснення переказів за кордон Фото: НБУ спростив здійснення переказів за кордон

Відповідну постанову Нацбанк затвердив 29 лютого

Національний банк України (НБУ) спростив здійснення переказів за межі України для фізичних осіб-резидентів. Про це повідомляє прес-служба Нацбанку.

Зазначається, що 29 лютого 2016 року правління Національного банку України затвердило постанову №123 "Про внесення змін до Правил здійснення за межі України та в Україні переказів фізичних осіб за поточними валютними неторговельними операціями та їх виплати в Україні".

Постанова чітко визначає коло осіб, які належать до родичів, для цілей переказів за кордон. Це поняття охоплюватиме батька, мати,вітчима, мачуху, сина, дочку, пасинка, падчерку, бабу, діда, прабабу, прадіда, внуків, правнуків, брата, сестру (повнорідних інеповнорідних), двоюрідних братів і сестер, тітку, дядька, племінницю, племінника, усиновлювача, усиновленого опікуна чи піклувальника, особу, яка перебуває під опікою або піклуванням, чоловіка, дружину.

Також НБУ пом'якшив окремі вимоги до підтвердних документів, які фізичні особи-резиденти мають подавати при здійсненні переказів за межі України. Відтепер для цього можна надавати до банку підтвердні документи, роздруковані з мережі Інтернет. Такий спрощений порядок буде застосовуватися до переказів за межі України на різноманітні цілі у сумі, що перевищує 15 тис. грн в еквіваленті. Зокрема, перекази на такі цілі: оплату лікування в медичних закладах іншої держави, транспортування хворих, навчання, придбання літератури та передплатних видань та деякі інші.

Нагадаємо, раніше НБУ змінив порядок проведення виїзних перевірок та безвиїзного нагляду банків.