ua en ru

НБУ рекомендував банкам змінити інвалюту на гривню у виданих кредитах

Національний банк України рекомендував уповноваженим банкам вжити заходів щодо зміни валюти виконання зобов'язань за кредитами, наданими в іноземній валюті, на гривню.

Національний банк України рекомендував уповноваженим банкам вжити заходів щодо зміни валюти виконання зобов'язань за кредитами, наданими в іноземній валюті, на гривню. Про це йдеться у повідомленні прес-служби НБУ.

Правління НБУ, виконуючи рекомендації Міжнародного валютного фонду та Світового банку, надані в контексті реформування фінансового сектору, прийняло постанову від 31 березня 2014 р. № 182 "Про приведення лімітів відкритої валютної позиції банківської системи України до міжнародних стандартів". Документ набирає чинності з 1 травня 2014 р.

Так новою постановою скасовується постанова правління Нацбанку від 28 лютого 2009 р. № 109 "Про схвалення Методичних рекомендацій до положення про порядок встановлення Національним банком України лімітів відкритої валютної позиції та контроль за їх дотриманням уповноваженими банками" і затверджується нова методика, якою керуватимуться уповноважені банки.

Згідно з цією методикою запроваджується поетапне включення резервів, сформованих для відшкодування можливих втрат за активними банківськими операціями в іноземній валюті, до розрахунку загальної (довгої/короткої) відкритої валютної позиції уповноважених банків. Резерви включатимуться до вищезазначеного розрахунку рівними частинами (збільшуючись по 5% щомісяця) протягом 20 місяців відповідно до затвердженого постановою № 182 графіка.

Також уповноважені банки можуть включати до розрахунку відкритої валютної позиції резерви в розмірі, що перевищує зазначені в графіку відсотки, але не більше розміру наявних у портфелі банку облігацій внутрішніх державних позик з індексованою вартістю.

З метою приведення розміру загальної короткої відкритої валютної позиції банку у відповідність до встановленого Національним банком ліміту уповноважені банки можуть купувати іноземну валюту або за бажанням облігації внутрішніх державних позик з індексованою вартістю.