ru ua

НБУ проти введення пені в 1% за кожний день прострочення повернення вкладу банками

Національний банк України (НБУ) у зверненні до комітету з питань правової політики ВР наголосив на неприйнятності законопроекту №2202 від 6 лютого 2013 р. "Про внесення змін до ст. 1058 Цивільного кодексу України (щодо відповідальності банку за порушення умов договору банківського вкладу (депозиту)". Про це повідомляє прес-служба асоціації "Український Кредитно-Банківський Союз" (УКБС).

Даним законопроектом пропонується доповнити ЦКУ нормою, згідно до якої банк за порушення строків повернення вкладу повинен сплачувати вкладнику неустойку (пеню) у розмірі 1% від вказаної в договорі суми вкладу за кожний день прострочення виконання зобов‘язання (включаючи день сплати).

УКБС, аргументуючи необхідність відхилення законопроекту у своїх зверненнях до НБУ та профільного комітету ВР, наголошував на економічній та юридичній необґрунтованості даної ініціативи. Адже прийняття зазначеної норми без чіткого визначення на законодавчому рівні механізму, випадків та строків її стягнення, несе ризики зловживань та неоднозначних судових рішень.

Читайте також: Прибуток банків України в лютому знизився у 2,8 рази - до 208 млн грн.