ru ua

НБУ визнав неплатоспроможним ще один банк

НБУ визнав неплатоспроможним ще один банк Фото (StockWorld): банк "Контракт"

Раніше у банк було призначено куратора через скарги від юросіб щодо непроходження платежів

Національний банк України (НБУ) прийняв рішення про віднесення ПАТ Банк "Контракт" до категорії неплатоспроможних. Про це йдеться в постанові правління Нацбанку від 6 жовтня 2015 року №671, повідомили у прес-службі регулятора.

"У вересні 2015 року Національний банк отримав низку скарг від юридичних осіб щодо непроходження платежів у ПАТ Банк "Контракт", унаслідок чого у банк був введений куратор для більш детального вивчення ситуації. Куратор виявив значний обсяг непроведених клієнтських платежів, які приховувалися за різними статтями балансу. Крім того, було виявлено недостачу понад 12 млн грн в касі (5,1 млн грн фактично наявних проти 17,1 млн грн за даними звітності, поданої Національному банку). Керівництво банку пояснило таку розбіжність помилковим формуванням звітності", - пояснюють у НБУ.

Також, зазначають у прес-службі, з метою поліпшення фінансового результату, банк використовував фіктивні операції з цінними паперами, що фактично є викривленням фінансової звітності.

"З моменту призначення куратора ні менеджмент, ні власник банку не звернулись до Національного банку щодо планів по фінансовому оздоровленню ПАТ Банк "Контракт", хоча за таких умов функціонування банку було неможливим без підтримки власника. Натомість було розпочато продаж майна банку третім особам без фактичного надходження грошових коштів - із відстроченням платежів, за рахунок перепродажу цінних паперів тощо", - йдеться в повідомленні регулятора.

У зв'язку з цим в НБУ дійшли висновку, що недостатній обсяг ліквідних коштів, невиконання платежів клієнтів та систематичне викривлення фінансової звітності створювали загрози для вкладників та кредиторів банку "Контракт", тому вирішили віднести його до категорії неплатоспроможних.

Зазначимо, за даними НБУ на 1 липня 2015 р., банк "Контракт" входить до IV групи банків за розмірами активів (невеликі банки), посідаючи 92 місце в рейтингу. За даними банку "Контракт", зараз його власником є громадянин США Девід Халперт, якому безпосередньо належить 4,21% акцій, а опосередковано (через компанії "Бімен", "Ф'ючерс" та "Форма-К") - 94,72% акцій банку.

Нагадаємо, за даними на кінець серпня 2015 р., кількість українських банків з початку року скоротилася на 37.