НБУ очікує уповільнення інфляції у жовтні

Фото: НБУ сподівається на зниження інфляції у жовтні (НБУ)
Фото: НБУ сподівається на зниження інфляції у жовтні (НБУ)

При цьому залишається ризик значного відхилення рівня інфляції від цільового показника на кінець року

Національний банк України очікує уповільнення інфляції у жовтні, порівняно з жовтнем минулого року. Про це в інтерв'ю "Укрінформ" повідомив в. о. голови НБУ Яків Смолій.

"Ми очікуємо, що інфляція у жовтні, порівняно з цим же періодом минулого року, повинна сповільнитися, оскільки в минулому році причиною для істотного стрибка було підвищення тарифів на комунальні послуги, чого не передбачається зараз", - сказав Смолій.

За його словами, ризики значного відхилення рівня інфляції від цільового значення все ж залишаються. Смолій пояснив, що подорожчання сирих продуктів харчування, зокрема, овочів та фруктів, а також низька врожайність з-за весняних заморозків, створили передумови для того, що інфляція до кінця року може взагалі вийти за межі цільового діапазону.

Крім того, такий невтішний прогноз пов'язаний ще і з тим, що Україна істотно збільшила експорт, у той час як виробництво збільшувалося не рівноцінно.

Особливо, за словами Смолія, це відбилося на молочно-м'ясної групи товарів.

У той же час, заступник голови Нацбанку висловив упевненість в тому, що вже в I півріччі 2018 року інфляція повернеться до центрального значенню цільового коридору.

"Тому, що в переглянутому прогнозі ми, мабуть, вийдемо за межі коридору, але ситуація має свої пояснення. І ми сподіваємося, що вже в першому півріччі наступного року інфляція повернеться до центрального значення цільового коридору, а в подальшому в 2018-2019 роках інфляція не перевищить цілей, які ми визначали в короткостроковій і середньостроковій перспективі", - резюмував Смолій.

Нагадаємо, Нацбанк оприлюднить новий прогноз інфляції в кінці жовтня.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся