В НБУ оцінили ефект від підвищення мінімальної зарплати

НовиниФінанси    29.11.2016 - 11:00
Фото: Дмитро Сологуб
Фото: Дмитро Сологуб
Кабмін в 2017 не планує нових підвищень мінімальної зарплати Розенко назвав розмір нової мінімальної зарплати після сплати податків

Ініціатива Кабміну не вплине на інфляцію

Анонсоване Кабінетом міністрів підвищення мінімальної заробітної плати не вплине на цільовий показник інфляції у 2017 році. Про це повідомив заступник голови НБУ Дмитро Сологуб на зустрічі з керівниками великих банків.

"Вплив цієї ініціативи на рівень інфляції в 2017 році буде стриманим і не призведе до виходу інфляції за межі мети (8% +/- 2 п. п.)", - заявив Сологуб.

Він пояснив, що за прогнозами НБУ, це призведе до зростання середньої номінальної заробітної плати приблизно на 23% у 2017 році. При цьому, особливо високими темпами середня зарплата зросте для низькооплачуваних працівників.

В результаті, у цій категорії громадян зросте також і рівень споживання, в основному продовольчих товарів. При цьому, ефект на платіжний баланс, а значить на валютний ринок, буде мінімальним, оскільки додаткові доходи будуть спрямовані переважно на товари внутрішнього виробництва.

Нагадаємо, підвищення мінімальної зарплати підтримує 70% українців.

Читайте в розділі

Курс долара на міжбанку о 10:00 зберігся на рівні 26,14 гривень

Український бізнес отримає систему автоматичного блокування податкових накладних

НБУ підвищив курс золота до 305,99 тис. гривень за 10 унцій

On Top