НБУ схвалив угоду між ABH Holdings S.A. і UniCredit Group

Новини Фінанси 12.10.2016 - 16:17
Фото: НБУ
Фото: НБУ

Національний банк України (НБУ) погодив проведення угоди між банківськими групами ABH Holdings S.A. (ABHH, Люксембург) та UniCredit Group (UCG, Італія). Про це йдеться у рішенні Комітету з питань нагляду і регулювання діяльності банків НБУ, повідомляє прес-служба Альфа-Банку України.

"Національний банк України вітає першу за останні роки велику угоду в сфері M&A в банківському секторі. Для регулятора головним пріоритетом є докапіталізована і стійка банківська система, тому для нас важливий факт підтвердження акціонерами ABH HOLDINGS SA виконання всіх зобов'язань, які взяли на себе обидва банки після проведення діагностики. Сподіваємося, що поєднання компетенцій двох міжнародних фінансових груп сприятиме розвитку ринку банківських послуг в Україні", - прокоментувала в офіційному повідомленні голова Національного банку України Валерія Гонтарєва.

"Ми з великим позитивом оцінюємо позитивне рішення НБУ, яке дозволяє вже найближчим часом акціонерам ABH Holdings і UniCredit Group, двом міжнародним банківським групам, що працюють в Україні, завершити цю стратегічну угоду. Ми переконані, це буде сприяти як подальшому розвитку і консолідації фінансового сектора країни, проведеного регулятором, так і відновленню довіри до банківської системи в цілому і розвитку економіки країни, - зазначив Рушан Хвесюк, керуючий директор Альфа-Банку України, - Ми продовжимо реалізацію стратегічних планів наших акціонерів з розвитку висококонкурентного, технологічного та надійного банку-лідера, який пропонує повний спектр послуг усім категоріям клієнтів, з єдиною і сильною командою професіоналів на платформі двох банків".

Як нагадують в банку, у вересні Антимонопольний комітет України надав дозвіл ABH Holdings S.A. (ABHH) на концентрацію з UniCredit Group (UCG), відзначивши позитивні наслідки від даної угоди і для всього банківського ринку, і, зокрема, для споживачів банківських послуг.

"Ми дуже вдячні Нацбанку за оперативність у прийнятті такого важливого рішення. Українська банківська система стає більш сильною і в цьому регулятор відіграє велику роль. І тепер у цьому секторі з'явиться ще один гравець топ-рівня, який зможе скласти гідну конкуренцію на ринку. Попереду у нас багато завдань і амбітних планів, і вже найближчим часом ми очікуємо проведення загальних зборів акціонерів, після яких буде офіційно оголошено про закриття угоди", - сказала Тамара Савощенко, голова правління Укрсоцбанку.

У січні поточного року інвестиційна холдингова компанія ABH Holdings S.A., яка опосередковано володіє 100% акцій Альфа-Банку України, та міжнародна фінансова група UniCredit Group оголосили про підписання угоди, в рамках якого UniCredit Group в обмін на міноритарну частку володіння в ABHH у розмірі 9,9% передає 99,8% акцій ПАТ "Укрсоцбанк" холдингової компанії ABH Holdings S.A.