В НБУ назвали умови для втручання в ситуацію з обвалом гривні

В НБУ назвали умови для втручання в ситуацію з обвалом гривні
Фото: Дмитро Сологуб (flickr.com/NBU)

Для проведення валютних інтервенцій Нацбанку необхідні "вагомі причини"

Національний банк України буде втручатися в ситуацію з обвалом гривні, коли на це будуть вагомі причини. Про це в інтерв'ю "Сегодня" розповів заступник голови Нацбанку Дмитро Сологуб.

Сологуб зазначив, що Україна кілька років тому перейшла на гнучкий курс, однак це не означає, що Нацбанк ніяк не реагує на суттєве коливання гривні.

"Якщо ми бачимо, що ціни на основні експортні товари досить високі, ситуація з економікою нормальна, фундаментальних причин для девальвації немає, Нацбанк не втручається в ситуацію. Якщо хтось хоче побігти і купити долари перед Новим роком, і курс зростає на 10 копійок, навіщо Нацбанку витрачати свої резерви? Нацбанк проводить валютні інтервенції, тільки коли є якісь вагомі причини для цього", - заявив Сологуб.

За його словами, НБУ не може запровадити політику обов'язкового реагування на зростання курсу долара.

Нагадаємо, раніше Нацбанк назвав причину зростання курсу долара з початку року. Зокрема, ключовою причиною є сезонні фактори.

 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся