НБУ має намір спростити процедуру приєднання банків
Процедура може запрацювати вже на початку літа цього року
Національний банк України (НБУ) підготував законопроект про спрощену процедуру приєднання банків до 1 січня 2018 року, який, за оптимістичним сценарієм, у квітні цього року буде внесено в парламент, і вже на початку літа банки зможуть використовувати цю процедуру для того, щоб провести докапіталізацію. Про це Нацбанк повідомив на конференції "Виклик банківській системі 2016 - скільки банків залишиться на ринку?", передає кореспондент РБК-Україна.
За даними регулятора на сьогодні додаткова капіталізація до 120 млн гривень необхідна 16 банкам, а до 300 млн гривень - ще більш 50 фінансовим установам.
Спрощена процедура приєднання банків розроблена НБУ в рамках розробки стратегії прискорення збільшення капіталу. Одним із нововведень законопроекту є те, що спрощена процедура може застосовуватися будь-якими банками з єдиною умовою прозорості структури власності. Ринкова оцінка активів може проводитися або ні за домовленістю банків, які об'єднуються, а статутний капітал правонаступника буде формуватися підсумовуванням.
Приєднання банків одного до іншого відповідно до нового законопроекту може зайняти 3 - 4 місяці.
На думку Олени Коробкової, виконавчого директора Незалежної асоціації банків України (НАБУ), в розробленому НБУ законопроекті необхідно більш детально прописати процедуру злиття банків, а не тільки приєднання. Також вона вважає, що при реалістичному графіку прийняття законопроектів парламентом країни процедура запрацює не раніше грудня 2016 року і частина банків, яким потрібна докапіталізація, не встигне скористатися прискореною процедурою.
Крім того, НБУ має намір передбачити можливість для тих банків, які не хочуть або не можуть продовжувати вести банківську діяльність, не проходити процедуру ліквідації, а зберегти юридичну особу і продовжувати надавати інші види фінансових послуг після відкликання банківської ліцензії.
Нагадаємо, НБУ планує запровадити новий інструмент підтримки ліквідності банків.