Назарбаєв підписав указ про розпуск нижньої палати парламенту

НовиниПолітика    20.01.2016 - 16:59
Фото: президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв
Фото: президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв

Позачергові парламентські вибори призначені на 20 березня

Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв сьогодні, 20 січня 2016 року, підписав указ про розпуск нижньої палати парламенту. Про це повідомляє прес-служба президента Казахстану.

"Я всебічно розглянув пропозицію депутатів Мажилісу Парламенту про дострокове припинення повноважень і призначення нових виборів... Сьогодні наша країна втягнута у складні глобальні політичні і економічні процеси. Економічна криза, що охопила багато країн в результаті обвалення цін на енергоносії, серйозно впливає на всю світову економіку і на нашу країну, як невід'ємну її частину. Це непростий час ставить перед країною дуже складні завдання і виклики", - заявив Назарбаєв.

Він також наголосив на важливості продовження курсу стратегії "Казахстан - 2050", здійснення антикризової програми, виконання Плану нації.

"У відповідності з вимогою Конституції країни, мною проведені консультації з головами Палат Парламенту, прем'єр-міністром і головою Конституційної Ради, за підсумками яких було прийнято рішення підтримати ініціативу депутатів. Переконаний, що оновлення представницької гілки влади - в інтересах країни і народу. Політичні партії повинні висунути грамотних, ділових і відданих інтересам країни кандидатів, які здатні зрозуміти завдання порядку денного. Сьогодні я підписав указ про дострокове припинення повноважень Мажилісу Парламенту п'ятого скликання. Позачергові вибори в Мажиліс призначено на 20 березня 2016 року", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Мажиліс (парламент) Казахстану на пленарному засіданні в середу, 13 січня 2016 року, одноголосно прийняв звернення до президента країни Нурсултана Назарбаєва з проханням про достроковий розпуск палати.

On Top