Навальний застеріг США від поставок зброї Україні

НовиниПолітика    18.03.2015 - 10:20
Олексій Навальний
Олексій Навальний

На думку російського опозиціонера Олексія Навального, США зроблять помилку, якщо приймуть рішення про постачання летальної зброї Україні. Про це він заявив в інтерв'ю газеті The Washington Post.

"Не думаю, що постачання зброї, летальної зброї, кардинально змінять ситуацію", - сказав опозиціонер. "Справа в тому, що військова перемога України над Росією неможлива. Путін отримає нові факти, згідно з яким американці, а не українці беруть участь в бойових діях на Україні", - додав Навальний.

Разом з тим він зазначив, що російська опозиція перебуває під сильним тиском, противників Кремля звинувачують у зв'язках із Заходом і називають "п'ятою колоною". Можливі поставки летальної зброї тільки посилять тиск, якщо стане відомо, що росіяни гинуть в Україні від американської зброї. Навальний вважає, що мале число росіян, які критикують США за недостатні зусилля, щоб "зупинити Путіна", зможуть підтримати рішення про постачання озброєнь.

Опозиціонер сумнівається, що найближчим часом Президент РФ Володимир Путін може бути відсторонений від влади". Російський лідер, додав він, готовий залишитися на цій посаді пожиттєво. "Ми недооцінили, наскільки Путін далеко був готовий піти, щоб утримати владу і зберегти свою популярність", - сказав Навальний.

Опозиціонер повторив свою думку, яку вже висловлював в інтерв'ю The Financial Times. "Візові обмеження та фінансові санкції вдарили б по режиму Путіна сильніше, ніж дрони", - заявив він. "Особисті санкції повинні бути введені не проти 12 осіб, а проти партії війни, проти тисяч людей", - запропонував Навальний.

Президент США Барак Обама останнім часом виявився під сильним тиском як з боку його політичних супротивників республіканців, так і з боку деяких його однопартійців, які вимагають прийняти рішення про військову допомогу Україні та поставки в країну летальних озброєнь.

Нагадаємо, раніше посол Німеччини в США Петер Віттіґ повідомив, що Обама відмовився від ідеї поставок летальної зброї Україні після візиту в США канцлера Німеччини Ангели Меркель на початку лютого.

У той же час посол США в Україні Джеффрі Пайетт напередодні спростував цю інформацію.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top