У Нацбанку розповіли, що заважає відновленню повноцінного кредитування

У Нацбанку розповіли, що заважає відновленню повноцінного кредитування
Фото: Катерина Рожкова (УНІАН)

Для цього потрібно внести кардинальні зміни у законодавство

Висока частка непрацюючих активів є основною перешкодою для повноцінного відновлення кредитування. Про це сьогодні під час брифінгу повідомила заступник голови Національного банку Катерина Рожкова, передає кореспондент РБК-Україна.

"По-перше, це дуже велика частка непрацюючих активів, сьогодні вона сягає 57% у загальному портфелі і зрозуміло, що самостійно банкам дуже важко впоратися з цією проблемою", - заявила Рожкова.

При цьому вона зазначила, що зараз НБУ спільно з Міністерством фінансів, Світовим банком і фахівцями Міжнародного валютного фонду працюють над проектом з врегулювання питання "поганих" кредитів у банківських портфелях.

Попередити цю проблему в майбутньому можна за рахунок прийняття низки законів, зокрема, щодо підвищення довіри між банками та їх клієнтами, який посилює права кредиторів з точки зору оформлення застави і стягнення майна. Крім того, вимагають прийняття проекти законів про банкрутство та про реструктуризацію іпотечних кредитів.

Нагадаємо, раніше Рожкова повідомила, що кредитний портфель банків зростає за рахунок споживчих кредитів.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся