ru ua

НАТО продовжує звинувачувати РФ у військовій підтримці донбаських сепаратистів

НАТО продовжує звинувачувати РФ у військовій підтримці донбаських сепаратистів

Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг заявив, що українські міста атакують терористи, яких підтримує Російська Федерація. Про це генсек НАТО заявив сьогодні на прес-конференції, передає кореспондент РБК-Україна.

"Ми висловлюємо співчуття українському народу за цих трагічних втрат. 30 мирних жителів були убиті і близько 100 були поранені в атаці на житлові райони Маріуполя. Атаки були здійснені з території, яку контролюють сепаратисти, підтримувані Росією. Вони є невиправданими і неприйнятними. Агресивні дії і провокаційні заяви сепаратистів повністю суперечать мінськими угодами. При цьому Росія, незважаючи на свої заяви про наміри продовжувати заходи для мирного рішення, надає підтримку, навчання, обладнання і всі сили і кошти сепаратистам", - сказав Столтенберг.

Він зазначив що, РФ продовжує поставляти сепаратистам новітню військову техніку, включаючи ракетні системи.

"Росія переправила сепаратистам сотні одиниць новітньої техніки, включаючи ракетні системи, артилерію і танки, БТР, а також системи електронної війни", - сказав він і закликав Росію негайно припинити поставки зброї в Україну.

"Ми закликаємо Росію зупинити підтримку сепаратистів, негайно припинити дестабілізувати Україну і поважати міжнародні зобов'язання. Ми звертаємося до всіх сторін із закликом продовжувати зусилля для досягнення мирних рішень у відповідності з мінськими домовленостями", - сказав Столтенберг.

Він додав, що НАТО підтримує територіальну цілісність України і вважає, що "незалежна, суверенна і стабільна Україна, віддана демократії та верховенству права, є ключовим для безпеки євроатлантичного співтовариства".

Нагадаємо, генсек НАТО назвав неправдою заяву Путіна про "іноземною натовському легіоні" в Україні

Раніше Президент Росії Володимир Путін назвав українську армію "іноземним натовським легіоном".