ru ua

НАТО планує запустити новий кіберкомандний центр

НАТО планує запустити новий кіберкомандний центр Фото: НАТО (nato.int)

Центр буде здатний стримувати кібератаки

НАТО планує запустити новий військовий командний центр, здатний стримувати кібератаки. Центр повинен бути повністю укомплектований і функціональний в 2023 році, передає РБК-Україна з посиланням на Euractiv.

Як наголошується, центр кібероперацій (CYOC) в Монсі буде складатися з 70 експертів, які будуть отримувати військові розвіддані та інформацію в режимі реального часу до 2023 року.

"Наша кінцева мета - повністю усвідомити наш кіберпростір, зрозуміти щохвилинний стан наших мереж, щоб командири могли на них покластися", - повідомив глава кібербезпеки в агентстві зв'язку НАТО Ян Уест.

Раніше повідомлялося, що на саміті в четвер лідери ЄС схвалять позицію, що Європейський Союз повинен погодити режим санкцій за кібератаки до початку наступного року.

Західні уряди вважають, що Росія зробила кібер - і електронну війну частиною своїх військових операцій. Великобританія, Нідерланди і США звинувачують Москву в проведенні глобальної кампанії хакерських атак проти Заходу. Росія заперечує звинувачення.

Повідомляється, що 28 країн-лідерів ЄС зустрінуться з азіатськими лідерами, в тому числі прем'єр-міністром Росії Дмитром Медведєвим, на саміті в Брюсселі в четвер увечері. Вони обговорять питання комп'ютерної безпеки, а проблема боротьби з хакерами буде відображена в їх фінальному заяві.