НАТО може ввести сухопутні війська в Туреччину для захисту від терористів ІДІЛ

НовиниПолітика    06.10.2014 - 15:59
У НАТО є можливість ввести сухопутні війська в Туреччину, якщо країні потрібен захист від атак ісламської терористичної організації "Ісламська держава Іраку та Леванту" (ІДІЛ).

У НАТО є можливість ввести сухопутні війська в Туреччину, якщо країні потрібен захист від атак ісламської терористичної організації "Ісламська держава Іраку та Леванту" (ІДІЛ). Про це на прес-конференції у Польщі повідомив глава альянсу Йенс Столтенберг, передає Reuters.

2 жовтня турецький парламент схвалив ініціативу уряду і дозволив збройним силам проводити транскордонні військові операції в Іраку та Сирії, спрямовані проти ІДІЛ. Крім того, парламент дозволив іноземним державам розміщувати на території країни військовослужбовців, що беруть участь в операції, а також дозволив використовувати для потреб коаліції турецькі військові бази.

В даний час США та їх союзники - Саудівська Аравія та Об'єднані Арабські Емірати з серпня наносять удари по ісламістам в Іраку, а також атакують нафтопереробні установки в Сирії, контрольовані ІДІЛ. Пізніше до кампанії в Іраку, але не в Сирії приєдналися Великобританія, Бельгія, а також Туреччина. Президент США Барак Обама заявляв, що допомогти Вашингтону в боротьбі з бойовиками висловили бажання понад 40 країн.

ІДІЛ - терористична організація, утворена в 2006 р. і яка оголосила своєю метою створення держави на території Сирії, Лівії та Іраку. Кістяк організації склали більше 10 радикальних груп, які об'єдналися навколо місцевого осередку "Аль-Каїди".

Раніше заступник держсекретаря США Вікторія Нуланд заявила, що США вважають загрозу від Росії не меншою ніж від терористів ІДІЛ.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top