ru ua

НАТО фіксує пересування російської техніки до розмежувальної лінії на Донбасі

НАТО фіксує пересування російської техніки до розмежувальної лінії на Донбасі
НАТО фіксує пересування російських військових сил і техніки в Україні і в напрямку встановленої лінії розмежування на Донбасі.

НАТО фіксує пересування російських військових сил і техніки в Україні і в напрямку встановленої лінії розмежування на Донбасі. Про це сьогодні в Литві заявив генеральний секретар Альянсу Йенс Столтенберг (на фото), передає Delfi.

"Ми відзначаємо рух збройних сил, танків, артилерії та прогресивної системи ППО в Україну. Ми також бачимо рух сил до лінії, яка повинна бути лінією перемир'я. Таким чином, ми бачимо рух сил в західному напрямку в Східній Україні. Це дуже серйозно, адже це підриває мінські угоди і поглиблює конфлікт", - заявив глава НАТО.

Глава НАТО закликав Росію вивести своїх військових з Східної України і відвести їх від кордону, кажучи, що це сприяло б "деескалації ситуації".

Столтенберг сказав, що не хоче спекулювати на тему того, які цілі переслідує Росія концентрацією своїх збройних сил, але закликав поважати суверенітет України, її територіальну цілісність і міжнародне право.

На спільній з Столтенбергом прес-конференції Президент Литви Даля Грібаускайте сказала, що поведінка Росії відповідає ознакам міжнародного тероризму.

"Ми бачимо, що сьогодні на Сході України знаходиться російська армія, російські військові, тоді як сама держава відкрито бреше, заперечуючи це. Держава, яка велить своїм військовим зняти знаки розрізнення, яке вводить армію і важкі озброєння без розпізнавальних знаків - така держава володіє всіма ознаками міжнародного тероризму", - сказала Грібаускайте.

Нагадаємо, Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг розкритикував вимогу Росії про вступ України в Альянс.