ru ua

"Наш край" вимагає від Ради скасувати дублювання функцій районів і ОТГ, - Гранатуров

"Наш край" вимагає від Ради скасувати дублювання функцій районів і ОТГ, - Гранатуров Фото: Юрій Гранатуров

На думку Гранатурова, у процесі децентралізації склалася правова колізія

Для того, щоб децентралізація була успішною, необхідно на законодавчому рівні розмежувати функції, а також бюджетування районів та об'єднаних територіальних громад (ОТГ). Про це заявив співголова партії "Наш край" Юрій Гранатуров, повідомляє прес-служба політсили.

Зокрема, він підкреслив, що сьогодні у процесі децентралізації склалася правова колізія, коли після створення ОТГ у сільській місцевості районні ради та райадміністрації опиняються в ситуації повної невизначеності – без ресурсів і з розмитими повноваженнями.

"Одна з головних функцій, яку виконують райради і райдержадміністрації, – це управління бюджетними коштами. Але, згідно із законом, всі об'єднані громади у фінансовій частині отримують повноваження міст обласного значення, а це значить, що існуючі райради і РДА будуть повністю дублювати функції ОТГ. Така ситуація створює ризики, що структури, які залишились не у справах, будуть намагатися втручатися в роботу ОТГ і всіляко заважати їм працювати. Якщо ми дійсно хочемо, щоб децентралізація була успішною, цю законодавчу колізію, необхідно терміново врегулювати", – підкреслив він.

На думку співголови партії "Наш край", прийняття законів "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про статус старости села, селища" та "Про добровільне приєднання територіальних громад" не вирішило проблеми.

"2014-2015 стали роками продуктивного старту реформи, і на початок 2017-го Україна має вже понад 350 ОТГ. Але створення громад – це не вся реформа. Не можна сьогодні зменшувати швидкість і відкладати це питання. Верховна Рада повинна, нарешті, почати працювати на благо людей, а не влаштовувати шоу, і найближчим часом врегулювати всі законодавчі діри. Якщо цього не буде зроблено, вся робота, виконана раніше, зійде нанівець", – резюмував співголова Юрій Гранатуров.

Згідно з рішенням ЦВК, 30 квітня 2017 року відбудуться перші вибори до 40 ЗТВ. Зокрема, вибори пройдуть у Вінницькій, Волинській, Донецькій, Миколаївській, Запорізькій і ще 10 областях.