ru ua

"Наш край" вимагає від уряду змінити порядок призначення субсидій

"Наш край" вимагає від уряду змінити порядок призначення субсидій Фото: Олександр Мазурчак

Мазурчак впевнений, що влада "придумала новий спосіб заощадити на українцях"

"Наш край" вимагає від уряду негайно змінити порядок призначення субсидій, інакше "мільйони українців залишаться без державної допомоги". Про це йдеться у зверненні співголови "Нашого краю" Олександра Мазурчака, направленому сьогодні на адресу КМУ, повідомляє прес-служба політсили.

На думку Мазурчака, "через нові норми призначення субсидій і завищені тарифи мільйони українців не отримають субсидію".

"Завищені тарифи вже призвели до того, що за останні два місяці заборгованість споживачів за комунальні послуги зросла на 4,2 млрд грн – до 29,2 млрд грн. Замість того, щоб переглянути надвисокі тарифи, уряд запровадив нові норми порядку призначення субсидій, в результаті чого мільйони українців не отримають субсидії і, відповідно, ще більше збільшиться заборгованість", – зазначив Мазурчак.

Він вважає, що влада "придумала новий спосіб заощадити на українцях та створила умови для зменшення одержувачів субсидій".

"Відтепер при нарахуванні субсидії враховуватиметься мінімальна заробітна плата, яка підвищилася з січня 2017 року, хоча чиновники обіцяли її не враховувати до 2018 року. Також, у разі наявності заборгованості більше двох місяців, – субсидія скасовується. Нові умови значно зменшать кількість одержувачів субсидій", – додав Мазурчак.

В його зверненні до уряду містяться вимоги негайно змінити порядок призначення субсидій і переглянути тарифи.

"Партія "Наш край" вимагає негайно переглянути надвисокі тарифи і внести зміни у порядок призначення субсидій. Зокрема, повернути попередню норму щодо обліку доходів за минулий рік при розрахунку суми субсидії", – резюмував він.

За даними Держстату, станом на кінець травня 2017 р. порівняно з березнем зросла заборгованість за газопостачання на 59,15% (з 7,1 до 11,3 млрд грн), з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій – на 16 % (з 2,5 до 2,9 млрд грн), за централізоване водопостачання та водовідведення на 38,46% (з 1,3 до 1,8 млрд грн), за електроенергію – на 14,7% (з 3,4 до 3,9 млрд грн), за вивезення побутових відходів – на 33,3% (з 0,3 до 0,4 млрд грн). Загальна заборгованість споживачів за комунальні послуги у березні склала 25 млрд грн, а в травні – 29,2 млрд грн. Зростання за два місяці склало 4,2 млрд грн – 16,8%.

Як відомо, постановою №300 від 26.04.2017 "Про внесення змін у деякі постанови Кабінету Міністрів" передбачено: враховувати доходи для призначення субсидії не за попередній календарний рік, а за 4 квартали перед зверненням. Також, при наявності у отримувача простроченої заборгованості більше двох місяців з оплати комунальних послуг, субсидія на новий період не призначається.