ru ua

"Наш край" вимагає негайно розпочати осучаснення пенсій

"Наш край" вимагає негайно розпочати осучаснення пенсій Фото: Юрій Гранатуров

Гранатуров підкреслив, що перерахунок пенсій є вимогою закону

"Наш край" вимагає негайно розпочати осучаснення пенсій, передбачене законом про пенсійне страхування. Про це заявив співголова партії "Наш край" Юрій Гранатуров, повідомляється на сайті політсили.

Зокрема, Гранатуров зазначив, що перерахунок пенсій є вимогою закону, яку необхідно негайно виконати. "Щорічне осучаснення пенсій – не подарунок від уряду, а вимога українського пенсійного законодавства. Згідно із законом, щорічно повинен здійснюватися перерахунок раніше призначених пенсій через збільшення показника середньої заробітної плати. Останній раз ця норма закону була дотримана ще в 2012 році", – зазначив Гранатуров.

Він підкреслив, що невиконання пенсійного законодавства – практика останніх років. "На жаль, осучаснення пенсій не було здійснено і в 2016 році. А це означає, що наші батьки, наші дідусі і бабусі недоотримали гроші, які давали б їм можливість краще харчуватися і лікуватися", – заявив Гранатуров.

Також політик повідомив, що уряду та Пенсійному фонду направлено відповідне звернення з вимогою дотримуватися пенсійного законодавства і негайно розпочати перерахунок пенсій.

"Затягування процес перерахунку пенсій повинне бути терміново припинено. "Наш край" вимагає оприлюднити звіт про терміни, порядок і розмір перерахунку пенсій з урахуванням останніх змін у показниках середньої заробітної плати – в повній відповідності з законом "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", – резюмував Гранатуров.

Зазначимо, частиною другою статті 42 закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" передбачено, що щорічний перерахунок раніше призначених пенсій здійснюється шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, на коефіцієнт, який відповідає не менше 20 відсоткам зростання показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески в порівнянні з попереднім роком